Çorlu Tren Kazası Davasında 2 Yıl Aradan Sonra Keşif İncelemesi

corlu tren kazasi davasinda yil aradan sonra kesif incelemesi
corlu tren kazasi davasinda yil aradan sonra kesif incelemesi

Çorlu Tren Kazası Davasında 2 Yıl Aradan Sonra Keşif İncelemesi; Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018 tarihinde meydana gelen 7’si çocuk 25 kişinin öldüğü tren faciasına ilişkin 2 yılın ardından bugün olay yerinde bilirkişi heyeti, keşif incelemesi yapıtı. Keşif alanına alınmayan aileler ile jandarma arasında arbede çıtkı.

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinden İstanbul Halkalı’ya gitmek üzere hareket eden, 362 yolcu ve 6 personelin bulunduğu yolcu treni, 8 Temmuz 2018’de Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Sarılar Mahallesi yakınlarında raydan çıkarak devrildi. Kazada 7’si çocuk, 25 kişi yaşamını yitirdi, 328 kişi de yaralandı.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, 25 kişinin hayatını kaybettiği, 340 kişinin yaralandığı tren kazasıyla ilgili 4 sanığın yargılandığı davanın 25 haziran’da görülen beşinci duruşmasında katliamın yaşandığı yerde keşif yapılmasına karar verilmişti.

Mahkeme heyetinin 5’inci duruşmada olay yerinde bilirkişi heyetinin keşif yapması kararını vermesinin ardından bugün kazanın meydana geldiği Sarılar Mahallesi yakınlarında heyet keşif çalışmasında bulundu. Mahkeme heyeti ve 7 kişiden oluşan uzman ekip kaza yerine Çorlu Tren İstasyonu’ndan TCDD’ye ait kullandığı katener ile geldi. Mahkeme heyeti ve bilirkişinin bölgedeki incelemesi yaklaşık 2 saat sürdü.

Aileler, tren ile gelen keşif heyetini “Hak, hukuk, adalet”, “Kaza değil cinayet” sloganlarıyla karşıladı ve tepki gösterdi.

Kazada yakınlarını kaybeden ailelerin keşif alanına alınmaması üzerine aileler ile jandarma arasında arbede çıktı. Heyet bölgedeki çalışmasını tamamladıktan sonra ayrıldı.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar