İzmit 42 Evler Bölgesinde Peron ve Sinyalizasyon Çalışmaları Yeniden Başlıyor

izmit evler bolgesinde peron ve sinyalizasyon calismalari yeniden basliyor
izmit evler bolgesinde peron ve sinyalizasyon calismalari yeniden basliyor

Arifiye-Pendik arasında sefer yapacak banliyö treninin kullanacağı yeni hat üzerinde bulunan 42 Evler bölgesindeki eski 2 durağın yerine yeni duraklar yapılıyor. Yaklaşık 10 gündür ara verilen çalışmaların yeniden başlaması bekleniyor.


Özgürkocaeli’den Muharrem Şenol’un haberine göre; İzmit 42 Evler bölgesinde güzergah için yeni peron ve katener adı verilen elektrik ve sinyalizasyon hatlarının yapımı uzun bir süredir devam ediyor. 2012 yılında Yüksek Hızlı Tren çalışması nedeniyle seferleri durdurulan, 3 yıl aradan sonra 2015 yılında tek hat üzerinden yeniden açılan Adapazarı Arifiye-İzmit-Pendik arası banliyö tren hattına yeni bir hat eklenerek sayı ikiye çıkarıldı. İkinci hat ile ilgili çalışmalar halen İzmit 42 Evler bölgesinde devam ediyor.

FİRMA ARA VERDİ

Rayları döşenen bölgede peron ve elektrik sinyalizasyon çalışmaları gerçekleştiriliyordu. Fakat edinilen bilgilere yüklenici firma ile TCDD arasındaki anlaşmazlıktan dolayı çalışmalara 10 gündür ara verilmişti. Firma ile TCCD’nin yeniden anlaştığı ve işin yapımına kısa süre içerisinde yeniden başlanacağı ifade ediliyor. Ağustos ayında tamamlanması beklenen çalışmalar da biraz daha sarkabilir.

TAKVİM SARKACAK

İki peronun altyapı çalışması sürerken şu an için hatlarla ilgili bir çalışma yapılmadı. Peronların altyapı tamamlandı. Üst yapıda da peron imalatına başlandı. Bölgede çalışmalar 20 Şubat’ta başlamıştı. 20 kişinin çalıştığı peron yapımının ağustos ayında tamamlanması bekleniyordu fakat yaşanan gelişmelerin ardından takvim biraz daha sarkacak gibi gözüküyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar