Kardemir TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi Aldı

kardemir tse covid guvenli uretim belgesi almaya hak kazandi
kardemir tse covid guvenli uretim belgesi almaya hak kazandi

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen “TSE Kovid-19 Güvenli Üretim Belgesi”ni almaya hak kazandı


KARDEMİR’den yapılan yazılı açıklamada, “Dünyayı etkisi altına alan ve gerek ekonomik gerekse sosyal hayatımızı derinden etkileyen koronavirüs salgınına karşı mücadelemiz sürüyor. Yeni normalleşme sürecinde de eski tedbirlerimizden taviz vermeden çalışmalarımız devam ediyor.

Pandemi başlangıcından itibaren başta T.C. Sağlık Bakanlığı olmak üzere tüm ilgili kuruluşların ve yerel yönetimlerimizin uyarılarını ve kurallarını ciddiye aldık. Şirket içi çalışmalarımızın yanı sıra kentimize karşı olan sorumluluğumuzun bilinci ile işbirliklerimizi sürdürdük. Sadece şirketimiz çalışanlarını değil Karabük halkının da sağlığını gözeterek kararlar aldık.

83 yıllık köklü geçmişimizin verdiği sorumluluk ile Nisan ayının ortalarında “Covid-19 Mücadele Rehberimizi” yayınlamıştık. Şirketimizde uygulanmakta olan kuralları bir çok şirket ile paylaşmış ve üretimin her alanında örnek alınarak uygulanmasını tavsiye etmiştik.

“Önce İnsan Sağlığı” felsefemizden taviz vermeden üretimimizi sürdürdük. Bu felsefemiz sonucunda da Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilmekte olan “TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi” almaya hak kazandık.

TSE yetkilileri tarafından yapılan denetimlerde ve fabrika sahasındaki gezilerde, şirketimizin üretim faaliyetlerinin salgın sürecine uygun olduğuna karar verildi ve 14/07/2020 tarihinde de belge ile tescillendi.

Öncelikle koronavirüs salgınına karşı aldığımız tedbirlerin tescillenmesinde emeği olan ve kuralları uygulayan tüm birimlerimizi ve çalışanlarımızı tebrik eder; layık gören Türk Standartları Enstitüsü’ne teşekkür ederiz.

Şirketimizin bu tescil ile birlikte sektöre ve diğer kuruluşlara örnek olmasını temenni ederiz. ” ifadelerine yer verildi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar