Kültür ve Turizm Bakanlığı 12 Sürekli İşçi Alımı Yapacak

kultur ve turizm bakanligi surekli isci alimi yapacak
kultur ve turizm bakanligi surekli isci alimi yapacak

Merkezi Kapadokya Alanı sınırları içinde bulunan Kapadokya Alan Başkanlığında, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 28’inci maddesine göre iş mevzuatı kapsamında istihdam edilmek üzere, Kapadokya Alan Başkanlığı Personel Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Uzman unvanlı boş sürekli işçi kadrolarına, anılan Yönetmeliğin 8’inci maddesinin 7’nci fıkrasına göre Kamu Personeli Seçme Sınav puanı aranmaksızın, yapılacak (sözlü) sınav sonucuna göre, 12 personel alımı yapılacaktır.


GİRİŞ SINAVINA BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ

Başvurular elektronik ortamda 30/07/2020 – 17/08/2020 tarihleri arasında alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, Bakanlık internet sitesinin (http://www.ktb.gov.tr) ana sayfasında bulunan “Sınav Başvuru Sistemi” başlıklı linkten başvurularını gerçekleştirecektir. Adayların gerekli işlemleri yapmadan önce, sorunla karşılaşmamaları açısından aynı sayfada yayınlanan Sınav Başvuru Kılavuzunu incelemeleri gerekmektedir.

Sınav başvuruları “Sınav Başvuru Sistemi” üzerinden 30/07/2020 tarihinde başlayacak ve 17/08/2020 tarihinde saat 17:30’da kapanacaktır. Bu tarihten sonra sistem açılmayacak ve elektronik ortamda yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Elektronik ortamda başvuru yapan adayların, “Sınav Başvuru Sistemi” aracılığıyla alınan Kapadokya Alan Başkanlığı Sürekli İşçi Personel Başvuru Formunun ıslak imzalı çıktısı ile sisteme yüklenen mesleki deneyime ilişkin belgeleri “Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 50 100.Yıl – ANKARA” adresinde bulunan Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğüne 28/08/2020 günü mesai bitimine kadar elden veya posta yolu ile ulaştırması gerekmektedir.

Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Islak imzalı başvuru formu ve mesleki deneyime ilişkin belgenin 28/08/2020 günü 17:30’a kadar Bakanlık genel evrak kayıt sistemine kaydının yapılmaması halinde başvuru yapılmamış kabul edilecektir. Ayrıca, eksik bilgi ve belge ile yapılacak başvurular da işleme konulmayacaktır.

Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.
Giriş sınavına katılacak adayların listesi Bakanlık internet sitesinde 11/09/2020 tarihinde ilan edilecektir. Sınava katılma hakkı elde edemeyen başvuru sahiplerine ayrıca bir bildirimde bulunulmayacaktır.

Adaylar, giriş sınavına katılacakların listesine, isim listelerinin Bakanlık internet sitesinde ilanından itibaren beş iş günü içinde (18/09/2020 tarihine kadar) gerekçeleriyle birlikte, Personel Genel Müdürlüğüne yazılı olarak itiraz edebileceklerdir.

İlanın Detayları İçin TIKLAYINIZ


İlk yorum yapan olun

Yorumlar