Kurban Bayramında İETT Sefer Planı

kurban bayraminda iett sefer plani
Fotoğraf: İETT

Pandemi sonrasının ilk bayramında İETT araçları bayramın ilk günü Pazar, sonraki günler Cumartesi planına göre çalışacak.


Kurban Bayramı, Kovid salgını sonrasında kutlanacak ilk bayram olacak. Yetkililer vatandaşları bayram kutlamalarında sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarıyor. İETT araçlarında da yoğunluk yaşanmaması için gerekli önlemler alındı. Buna göre 30 Temmuz Perşembe arife gününde İETT araçları normal iş günü planına göre çalışacak. 31 Temmuz Cuma günü ise Pazar günü planına göre çalışılacak. Bayramın 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü günleri yani Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri ise Cumartesi çalışma planına göre seferler yapılacak. Bayramın 2,3,4’üncü günlerinde ilk seferler sabah saat 07:00’de başlayacak.

Metrobüs hattındaki seferler de bayramın ilk günü Pazar, sonraki günler Cumartesi planına göre yapılacak. Ayrıca İBB tarafından belirlenen kurban kesim alanlarına ve mezarlıklara ek seferler düzenlenecek.

Hatlarla ilgili ayrıntılı sefer saatlerine yukarıdaki plan doğrultusunda iett.istanbul adresinden veya MOBİETT uygulamasından erişilebiliyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar