Şehir İçerisinde Yaygın Bir Şekilde Kullanılan Scooter’lara Düzenleme Geliyor

sehir icerisinde yaygin bir sekilde kullanilan scooterlara duzenleme geliyor
sehir icerisinde yaygin bir sekilde kullanilan scooterlara duzenleme geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu şehir içerisinde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan scooterlar ile ilgili açıklamada bulundu. Bakan Karaismailoğlu yeni düzenlemenin geleceğini belirtti. Karaismailoğlu araç yollarının uygun olmadığını ifade ederek, oluşabilecek kazalara dikkat çekti.


Sabah’tan Pınar Çelik’in haberine göre; “Pandemi sonrası vatandaşın toplu taşımadan biraz çekildiğini vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, bu süreçte bisiklet ve scooter kullanımını artırmaya yönelik çalışmalar yapacaklarını belirterek, şöyle konuştu: “Pandemiden önce Marmaray’la 500 bin kişi taşırken pandemi sonrası bu rakam 220 bine indi. Bu uzun vadede şehir içi trafikte problem yaratabilir. İnsanları daha çok yürüyüşe, bisiklete, scooter’a yönelten tasarımlar önemli”

Karaismailoğlu, “Araç yolları buna uygun değil. Scooter’ları kiralayan şirketler gayri yasal faaliyet gösteriyor. Vergiyi scooter’da yolcu taşıyacağım diye vermiyorlar, kendilerini ticari bir işletme gibi gösteriyorlar. Biz bisikletin saatini 2 liraya kiraya verirken, onlar 40 liraya veriyor. Bu alanda düzenleme yapacağız.” dedi.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar