Yılan Hikayesine Dönen Denizli Aydın Otoyolu İhalesi Yapıldı

yilan hikayesine donen denizli aydin otoyolu ihalesi yapildi
yilan hikayesine donen denizli aydin otoyolu ihalesi yapildi

Yapımı yılan hikayesine dönen ve daha önce 8 kez ertelenen Denizli-Aydın Otoyolu ihalesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü binasında yapıldı. Yaklaşık 2 yılda tamamlanması planlanan proje için 6 firma teklif verirken, proje yap işlet devret (YİD) modeli ile yapılacak.


Ankara’da bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen Aydın-Denizli Otoyolu ihalesine 6 firma teklif verdi. Karayolları Genel Müdürlüğü, ihalenin sona ermesinin ardından ihaleye verilen teklifleri inceleyecek. Komisyonu’nun yapacağı incelemenin ardından İhaleyi kazanan firma belli olacak ve ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanacak.

Proje, Aydın-Denizli-Otoyolunu, İzmir Otoyolu ile birleştirilecek. Yapılacak otoyol ayrıca Antalya-İzmir arasında bir köprü görevi görecek. 140 kilometre otoyol ve 23 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 163 kilometre uzunluğunda yapılacak otoyol, mevcut Aydın Çevre Yolu Otoyol Ayrım Kavşağından başlayarak Dalama üzerinden Yenipazar’a ulaşacak. Çeltikçi-Korucuk-Kocadere istikametinde devam edecek otoyol Kocabaş mevkiinde sonlanacak. İhalenin sonuçlanmasının ardından Otoyol inşaatı 3 yıl içerisinde tamamlanacak. Otoyolun 3 yıldan önce bitirilip işletmeye alınması halinde, yapım süresinden artan süren, işletme süresi’nin sonuna ilave edilecek ve bu süre için garanti ödemesi yapılmayacak.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar