42 Evler Tren İstasyonunda Çalışmalar Yeniden Başladı

42 Evler Tren İstasyonunda Çalışmalar Yeniden Başladı
Fotoğraf: Özgürkocaeli

Arifiye-Pendik arasında sefer yapacak banliyö treninin kullanacağı yen hat üzerinde bulunan 42 Evler bölgesindeki eski 2 durağın yerine yeni duraklar yapılıyor. Yaklaşık 2 aydır ara verilen çalışmalar 3-4 gün önce yeniden başladı.


Özgür Kocaeli’den Muharrem Şenol’un haberine göre; ” 42 Evler bölgesinde güzergah için yeni peron ve katener adı verilen elektrik ve sinyalizasyon hatlarının yapımı uzun süredir devam ediyor. 2012 yılında Yüksek Hızlı Tren çalışması nedeniyle seferleri durdurulan, 3 yıl aradan sonra 2015 yılında tek hat üzerinden yeniden açılan Adapazarı Arifiye- İzmit-Pendik arası banliyö tren hattına yeni bir hat eklenerek sayı ikiye çıkarıldı. İkinci hat ile ilgili çalışmalar halen İzmit 42 Evler bölgesinde devam ediyor.

Rayları döşenen bölgede peron ve elektrik sinyalizasyon çalışmaları gerçekleştiriliyordu. Fakat edinilen bilgilere göre işi alan firma ile taşeron arasında çıkan anlaşmazlıktan dolayı çalışmalara ara verildi. Bölgede yaklaşık 2 ay boyunca çalışma gerçekleştirilmedi. Sorunun çözülmesi üzerine çalışmalar 3-4 gün önce yeniden başladı.

İki peronun altyapı çalışması sürerken şu an için hatlarla ilgili bir çalışma yapılmadı. Peronların altyapı tamamlandı. Üst yapıda da peron imalatına başlandı. Bölgede çalışmalar 20 Şubat’ta başlamıştı. 20 kişinin çalıştığı peron yapımının ağustos ayında tamamlanması bekleniyordu fakat yaşanan gelişmelerin ardından takvim biraz daha sarkacak. 3-4 gün önce yeniden başlayan çalışmaların yaklaşık 1 ay sürmesi bekleniyor.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar