Alstom Dublin Tramvay Teslimatına Başladı

alstom dublin tram vehicle
Fotoğraf: Alstom

Alstom, Ulaştırma altyapısı İrlanda (TSEV) ve Ulusal Ulaştırma Otoritesi (NTA) ile ortaklığın bir parçası olarak Dublin’e sekiz yeni Citadis tramvayının ilkini teslim etti. Toplamda 26 adet daha tramvay aracı da teslim edilecek genişletecek.


La Rochelle’de üretilen yeni tramvayların ilki İrlanda’ya sevk edildi ve Transdev’in Sandyford Atölyesine teslim edildi. %98’e kadar geri dönüştürülebilir tramvaylar 55 metre uzunlukla en uzun Citadis tramvayı olarak tasarlanmış.

Yeni sipariş edilen sekiz tramvay, Dublin’in acele saatinde talebi desteklemek için daha fazla kapasite sunan, dünyanın en uzun tek ünite Citadis tramvayları olan 55 metre uzunluğunda olacak. 26 genişletilmiş tramvayların her biri de 55 metre (şu anda 43 metreden) olacaktır.

Alstom ayrıca, yeni eMapping teknolojisini Dublin’in tramvay filosunun bazılarına sığdırmak için TSEV ve NTA ile anlaştı. Yıl sonuna kadar, şehirdeki dört tramvay, enerji kullanımı hakkında veri toplayan uzaktan sensörlerle donatılacak. Alstom ve TSEV, bir dizi enerji verimliliği önlemi ile Dublin tramvaylarındaki enerji tüketimini azaltmayı hedefliyor.

“Alstom’un tramvayları on yıldan fazla bir süredir Dublin’e hizmet ediyor ve şehrin yolcuları ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler için güvenilir, verimli ve konforlu bir hizmet sunuyor. Bu yepyeni 55m tramvay, luas’taki yolcular için daha fazla alan yaratacak ve onu kullanan herkes için hizmeti geliştirmek için Ulaştırma altyapısı İrlanda ve Transdev ile çalışmaktan gurur duyuyoruz. Dublin, Citadis tramvaylarını benimseyen dünyanın ilk şehirlerinden biriydi ve şimdi yolcular dünya çapında 50’den fazla şehirde onlara güveniyor. İngiltere ve İrlanda Genel Müdürü Nick Crossfield,” şimdiye kadar inşa ettiğimiz en uzun 55 metrelik tramvay ile Dublin tekrar dünyaya öncülük ediyor ” dedi.

Beş kıtada 50’den fazla şehre 2.600’den fazla Citadis tramvay satıldı. 2000’den beri faaliyet gösteriyorlar. Bu deneyim, alstom’un yolcular için daha fazla konfor ve operatörler için basitleştirilmiş ticari yönetim sunarak yenilik yapmasını sağlar. Citadis çevre dostudur ve %98’e kadar geri dönüştürülebilir.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar