Bakan Karaismailoğlu Uşak Çevre Yolu İnşaatını İnceledi

Bakan Karaismailoglu Usak Cevre Yolu Insaatini Inceledi
Bakan Karaismailoglu Usak Cevre Yolu Insaatini Inceledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Uşak programı kapsamında Uşak Çevre Yolu inşaatını inceledi. Uşak çevre yolunu gelecek yıl bitirmeyi hedeflediklerini belirten Bakan Karaismailoğlu, 2023 kalkınma hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin dört bir yanında projelerin en kısa sürede bitirilmesi için incelemelerde bulunduklarını ifade etti. Memleketin her köşesinde ulaştırma ve altyapı projelerinin devam ettiğine dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, ‘’ Bizim yaptığımız projeler bölgeye istihdam sağlıyor, üretimi, tarımı ve turizmi artırıyor. O yüzden ulaştırma ve altyapı projelerinin bir an önce hayata geçmesi için var gücümüzle çalışıyoruz’’ dedi.

Türkiye’nin dört bir yanında projelerin bitirilmesi için incelemelerde bulunuyoruz


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Denizli’nin Çivril ilçesinde bir hayırsever tarafından yaptırılan Huriye Yıldırım Anne Camisi’nin açılışını da yaptı.İlsonra k7entten ayrılarak, Uşak programı kapsamında yapımı devam eden Uşak Çevre Yolu inşaatında incelemeler bulundu. Uşak Çevre Yolu’nu gelecek yıl tamamlamayı hedeflediklerini belirten Bakan Karaismailoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2023 kalkınma hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin dört bir yanındaki projelerin en kısa sürede bitirilmesi için incelemelerde bulunduklarını ifade etti.

Uşak’ta devam etmekte olan projelerle ilgili vali, milletvekili ve belediye başkanlarıyla birlikte istişarelerde bulunduklarını ifade eden Karaismailoğlu, şantiye incelemelerini yaparak işlerin bir an önce hızlanması için gerekli talimatları verdiklerini söyledi. Kentte yapımı süren 5 projeyi kısa sürede bitireceklerini dile getiren Karaismailoğlu, “Bunlar içinde en önemlisi olan Uşak Çevre Yolu’nun başlaması biraz uzun zaman aldı. Fakat mevcut arazideki kamulaştırmalar nedeniyle maalesef biraz uzadı. Ama belli kesimlerde yol tamamlandı. İnşallah bu kamulaştırmalarla birlikte hızlandırdıktan sonra önümüzdeki yıl buraya gerekli ödenekleri ayırıp Uşak Çevre Yolu’nun bir an önce bitirilmesini sağlayacağız.” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı projelerinin bir an önce hayata geçmesi için çalışıyoruz

Yaptıkları incelemeler sonrasında çevre yolunun kent için önemine dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, buradaki özverili çalışmaları sürdüreceklerini vurguladı. Memleketin her köşesinde ulaştırma ve altyapı projelerinin devam ettiğine dikkat çeken Karaismailoğlu, “Bizim yaptığımız projeler özellikle insan hayatına değdiği, insan yaşamını kolaylaştırdığı ve yaşam kalitesini arttırdığı için çok önemli. Ayrıca bizim yaptığımız projeler bölgeye istihdam sağlıyor, üretimi, tarımı ve turizmi artırıyor. O yüzden ulaştırma ve altyapı projelerinin bir an önce hayata geçmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Bunları da yerel idarecilerimizle birlikte koordinasyon içinde tamamlayacağız ve vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi vatana millete hizmet etmek bir nasip meselesidir. İnşallah biz de o nasibe ulaşırsak en büyük bizim için mutluluk o. Bizim yaptığımız işlerden vatandaşımızın duyacağı mutluluk bizim için en büyük hayır duasıdır. İnşallah bu doğrultuda işlerimizi bitirmek için canla başla çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Karaismailoğlu daha sonra beraberindekilerle birlikte Ulubey Belediye Başkanı Veli Koçlu’yu ziyaret etti, Ulubey Kanyonu’nda incelemelerde bulundu.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar