Bilim ve Teknoloji Haftası’na Covid-19’la Mücadele Damga Vurdu

Çin’in başkenti Beijing’de düzenlenen Bilim ve Teknoloji 20. Haftası ziyaretçilerine, ülkenin Covid-19 ile mücadelesine karşı geliştirdiği inovasyon ve çözümleri bir arada sunuyor.


Çin’in başkenti Beijing’de düzenlenen Bilim ve Teknoloji 20. Haftası ziyaretçilerine, ülkenin Covid-19 ile mücadelesine karşı geliştirdiği inovasyon ve çözümleri bir arada sunuyor. Aralarında Covid-19 ile ilgili taşınabilir mükemmelleştirilmiş bir termometre ve hızlı deneme kitleri de bulunan ürünler, Beijing’in başlıca sitesinde gösteriliyor. İlk defa lanse edilen ‘Bulut sergileme alanının’ ziyaretçileri, büyük bir hızla kurulan sahra hastanelerini, sürücüsüz bir araca monte edilmiş kızılötesi bir ısı denetleme sistemini, birden fazla kez kullanılabilir maskeleri ve antivirüs ilaçlar konusundaki araştırmalara ilişkin ekipmanları görebiliyorlar.

Yıllık ulusal bilim ve teknoloji haftası, Çin’in bilim konusunda en etkili popüler ve kitlesel olayıdır. Bu bağlamda ayrıca Çin ayda gezici uydusu Yutu’nun, denizaltı Haiyi planörünün ve sert X-ışınları modülasyon gözlemleyen teleskopun (Hard X-ray Modulation Telescope) farklı modelleri de gösterime sunuldu. Etkinlik, 29 Ağustos’a kadar sürecek.

Hibya Haber Ajansısohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar