Giresun’da Ana Arterlerdeki Yollar Ulaşıma Açıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sel felaketinde zarar gören Giresun ve ilçelerinde incelemelerde bulundu. Karaismailoğlu, afet sonrası yapılan çalışmalarla ilgili olarak TV NET Televizyonunun sorularını cevaplandırdı.


Sel felaketinin hemen ardından devletin tüm imkanları ile bölgede olduğuna işaret eden Bakan Karaismailoğlu, “Afet alanlarında canla başla çalışan arkadaşlarımıza destek olmak için bölgede bulunuyoruz. Devlet olarak tüm yaraları en kısa sürede saracağız” dedi.

Bölgede ana arterlerdeki yolların ulaşıma açıldığına bildiren Karaismailoğlu, ‘Bazı yollarda heyelanlar var. Bazı köylere ulaşımda servis yollarını kullanıyoruz. Ulaşımı mümkün olmayan köylere de helikopterlerle ulaşıyoruz. En kısa zamandan tüm yollarımızı açacağız” ifadelerini kullandı.

Afette yıkılan köprülere ilişkin bir soruyu da yanıtlayan Bakan Karaismailoğlu, ‘Hasar gören köprülerimizi de yenileyeceğiz. Bundan sonra bu tür durumların yaşanmaması için yeni projeler hazırlayıp bir an önce uygulayacağız. Öncelikli konumuz vatandaşların bir an önce normal hayata geçmesi ve yaralarının sarılmasıdır” dedi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar