İzmir’de Zirkonyum Tedavisi ve Fiyatları

İzmir, Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri olduğundan, sağlık hizmetleri ve diş tedavilerinde de sık tercih edilen şehirlerin başında gelir. İzmir zirkonyum diş kaplama uygulaması yapan diş kliniklerinin sayısının fazla olduğu bir kent olmakla birlikte, yalnızca İzmir’den değil; Manisa ve Aydın gibi çevre kentlerden de zirkonyum kaplama yaptırmak için hastalar gelmektedir. İzmir’de zirkonyum kaplama tedavisi yapan diş kliniklerinde tedavi görmeden önce; uygulamayı gerçekleştirecek olan hekimin alandaki uzmanlığına dikkat edilmelidir.

Zirkonyum Tedavisi Aşamaları


Tüm diş kaplama tedavileri için olduğu gibi, zirkonyum diş kaplama tedavisi de birkaç aşamadan meydana gelir. Zirkonyum diş kaplama tedavisi aşamaları şöyledir:

  1. İlk aşamada zirkonyum kaplama için hazırlık yapılır ve diş ölçüsü alınır. Diş yüzeyinin boş kalmaması için geçici diş yapıştırılır ve diş hassasiyeti oluşumu ile estetik sorunlar önlenmiş olur.
  2. İkinci aşamada hazırlanan zirkonyum kaplamanın provası yapılır ve diş eti uyumu kontrol edilir.
  3. Zirkonyum diş kaplama uygulamasının son aşamasında, kaplama dişe yapıştırılır ve diş ile yüz uyumu kontrol edildikten sonra tedavi süreci tamamlanır.

Zirkonyum kaplama ortalama bir hafta içerisinde tamamlanmaktadır. Zirkonyum diş kaplama tedavisi, diğer kaplama tedavilere oranla avantajlıdır. Bu nedenle İzmir’de zirkonyum diş kaplama tedavileri yaygın olarak yapılmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Avantajları

Zirkonyum diş kaplamanın en önemli avantajlarının başında diş eti uyumu ve estetik diş görünüm gelir. Zirkonyum kaplama doğal diş rengine çok yakın olduğundan estetik açıdan diğer kaplamalara oranla üstünlük sağlar. Buna ek olarak metal alerjisi olan hastalarda da zirkonyum rahatlıkla kullanılabilir.

İzmir Zirkonyum Diş Tedavileri

Zirkonyum diş kaplama diş eti ile yüzde yüze yakın oranda uyumlu olduğundan hemen herkese uygulanabilir. İzmir zirkonyum diş tedavisinin sık yapıldığı kentlerden biri olmakla birlikte; sadece İzmir’deki hastalar değil, Manisa, Aydın ve Uşak gibi çevre şehirlerden de birçok hasta zirkonyum tedavisi için İzmir’e gelmektedir. İzmir zirkonyum diş fiyatları, TDB tarafından belirlenen fiyat listesi doğrultusunda belirlenir ve hastaya uygulanacak ek tedaviler ile uygulamayı yapan hekimin bu alandaki uzmanlığına göre değişiklik gösterebilir.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar