Katar İçin Nurol Makina Yeniden Zırhlı Araç Tedarik Edecek

Katar yeniden Nurol Makina’dan zırhlı araç tedarik edecek
katar-yeniden-nurol-makinadan-zirhli-arac-tedarik-edecek

Katar Özel Kuvvetler Komutanlığı için Nurol Makina yeniden zırhlı araç tedarik edecek


Nurol Makine ile Katar arasında imzalanan anlaşmaya göre Katar Ordusu için yeniden açıklanmayan miktarda zırhlı araç tedarik edilecek. Nurol Makina ile Katar arasında 100 Adet Yörük 4×4 ve 400 adet Ejder Yalçın tedariki için önceden de sözleşme imzalanmıştı. Sözleşme kapsamında Ejder Yalçın ile birlikte Sarp Dual, modüler tasarımıyla öne çıkan NMS 4×4 araçlarıyla birlikte ise IGLA Füzesi Fırlatma Sistemi ve Tanksavar Füze Atıcı Sistemi de ihraç edildi.

Katar Ordusu için tedarik edilecek zırhlı araçlar için yeniden Nurol Makina tercih edildi. Katar Savunma Bakanlığı tarafından sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre Katar Silahlı Kuvvetleri, Barzan Holding Şirketi ile anlaşma imzaladı.Bahse konu anlaşmanın ardından Barzan Holding, “Müşterek Özel Kuvvet Araçları” tedariki için Nurol Makina ile tedarik sözleşmesi imzaladı. Bahse konu sözleşme kapsamındaki satış tutarı ve araç miktarı hakkında açıklama yapılmadı. Teslimatlar ise “iki” parti şeklinde gerçekleşecek; 2021 yılında ilk partinin, 2022 yılında ise ikinci partinin teslim edileceği açıklandı. Nurol Makina’dan tercih edilecek zırhlı araçların Ejder Yalçın ve Yörük 4×4 olacağı ifade edilmektedir. Bahse konu sözleşme imzalanırken Ejder Yalçın ve Yörük zırhlı araçları alanda hazır bulundu.

Ejder Yalçın

Ejder Yalçın 4×4 Zırhlı Muharebe Aracı Nurol Makina tarafından, askeri birlikler ile güvenlik güçlerinin meskûn mahal ve kırsal alanlar dahil olmak üzere her türlü bölge ve arazi şartlarında harekât ihtiyaçlarına cevap vermek üzere geliştirildi.

Yüksek koruma ve hareket kabiliyetlerine sahip, harekât sahasında kendini kanıtlamış özgün bir platform olan Ejder Yalçın’ın Ambulans konfigürasyonu ilk ihracaat başarısını bir Ortadoğu ülkesine gerçekleştirdi.

Personel taşıyıcı, zırhlı muharebe aracı, anti-tank aracı gibi çeşitli görevler için farklı görev yüklerini etkin olarak kullanabilen Ejder Yalçın’ın, konfigürasyonları arasında ambulans da yer alıyor. Ejder Yalçın, ambulans konfigürasyonuyla, üstün performans ve koruma kabiliyetlerini, sahada yaralanan güvenlik güçlerine ilk müdahalenin yapılması ve güvenle taşınması için kullanabiliyor.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar