Sivas’ta Artık TÜDEMSAŞ Yok Resmen TÜRASAŞ Var!

sivasta artik tudemsas yok resmen turasas var
sivasta artik tudemsas yok resmen turasas var

Türkiye Demir Yolu Makinaları Sanayi A.Ş. (TÜDEMSAŞ) olarak kurulan ve geçtiğimiz gün resmen TÜRASAŞ’a bağlanan fabrika da heyecanlı bekleyiş sürüyor..


Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nin bugünkü sayısında üç fabrikanın tek çatı altında toplanması resmen gerçekleşmiş oldu. TÜDEMSAŞ artık Ankara’nın Altındağ ilçesinde yer alan TÜRASAŞ’a bağlı bölge müdürlüğü olarak yoluna devam edecek.

TÜDEMSAŞ’ın bugünden sonra nasıl bir politika ile yol alacağı ise henüz netleşmedi. Bölge Müdürü olarak kimin atanacağı merak edilen fabrikada yaşanan belirsizlik ise özellikle çalışanları tedirgin ediyor.

Bölge Müdürlüğü için Mehmet Başoğlu, Mahmut Demir, Mustafa Yurtseven, Halil Şener, Vildan Kocamemik, Selahattin Ocak, Behzat Şimşek, Atanur Karadağ, Abdullah Koç, Zühtü Çopur, Cihan Polat, Feridun Özdemir, Mustafa Yazıcılar, Yılmaz Akyüz, Nurettin Coşkun, Eyüp Sultan Barış, Ahmet Eğer, Bidat Karakurt, İbrahim Er, İlhan Başdelioğlu, Mehmet Şeref, Ahmet Tuğral, Turgay Temizsu, Ahmet Hamdi Nebipaşagil gibi kurum içinden isimler muhtemel iken, kurum dışından ise Celaleddin Bayrakçıl, Ali Karabey, Bilal Tırnakçı gibi isimler geçiyor.

Fakat Ankara kaynaklı edinilen bilgiler arasında ise yukarıda bahsi geçen isimlere şans tanınmadığı ve dışardan bir ismin Bölge Müdürü olarak görev yapacağı ifade ediliyor.

Kaynak: Büyüksivassohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar