Sivas’ta TÜRASAŞ Resmen Küçülmeye Başladı!

Sivas’ta Türasaş Resmen Küçülmeye Başladı!
Sivas’ta Türasaş Resmen Küçülmeye Başladı!

Aylardır yazdığımız, üzerinde Sivaslıların ve özellikle eski TÜDEMSAŞ yeni TÜRASAŞ çalışanlarının düşünmesini istediğimiz fabrika da “bakın biz size demiştik” denebilecek bir gelişme yaşandı.


Sivas Bölge Müdürü Atanur Karadağ‘ın şuan konuyla alakalı Ankara’da olduğu öğrenilirken, TÜRASAŞ Genel Müdürlüğü’nün Sivas’ta çalışan 100 civarında personelinin, Sivas’tan Ankara TÜRASAŞ Genel Müdürlüğü’ne gönderileceği öğrenildi.

Genel Müdürlüğün kapatılarak Bölge Müdürlüğü yapılmasını ile fabrikanın küçüleceğinin ilk işareti sonrası ikinci önemli işareti olan bu gelişme de ilerleyen aylarda, “acaba daha da küçülür mü” korkusunu da ortaya çıkardı.

Göreve geldiği andan itibaren gece gündüz fabrikanın geleceği için adeta uyumadan çalışan Bölge Müdürü Karadağ’ın Sivas’ta bulunmasını istemediği eski üst düzey yöneticilerin de yer aldığı bazı isimleri de bu listeye yazacağı tahmin edilirken, Ankaralı olan bir çok ismin ise bu durumu fırsata çevirmek istediği ve Ankara’ya taşınarak gitmek istediği de ifade ediliyor.

Ayrıca TÜRASAŞ Sivas’ta makam odalarında veya lojmanlarda oturan bir çok ismin henüz hiç bir şey olmamış gibi yaşamını sürdürdüğü de öğrenilirken, bazı duyarlı isimlerin ise çevresinden boş koli ve kutu istediği de gelen haberler arasında.

Kaynak: Büyük Sivas Habersohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar