TCDD Taşımacılık Yönetim Kadrosu KARDEMİR Sahasını Gezdi

tcdd tasimacilik yonetim kadrosu kardemir sahasini gezdi
tcdd tasimacilik yonetim kadrosu kardemir sahasini gezdi

KARDEMİR AŞ den yapılan yazılı açıklamada “Normalleşme sürenin başlamasıyla birlikte, şirketimize uzun bir aradan sonra ilk ziyaret gerçekleşti.” dendi


Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) bağlı ortaklıklarından TCDD Taşımacılık A.Ş’nin, yönetim kadrosuyla fabrikada yer aldığı ifade edilen açıklamada, Türkiye’deki demiryollarının yeniden yapılandırılması, yolcu ve yük taşıma işletmeciliğinin yapılması amacı ile kurulan TCDD Taşımacılık A.Ş’nin, KARDEMİR için de çok büyük öneme sahip bir konumda olduğu kaydedildi.

Kardemir AŞ tarafından yapılan açıklama Şöyle; ” Türkiye’deki demiryollarının yeniden yapılandırılması ve yolcu/yük taşıma işletmeciliğinin yapılması amacı ile kurulan TCDD Taşımacılık A.Ş., şirketimiz için de çok büyük öneme sahip bir konumdadır. Türkiye’nin ilk ve tek demiryolu tekerleği üretim tesisini içinde barındıran Kardemir, TCDD’nin ihtiyaçları doğrultusunda demiryolu tekerleği üretim hedefine sahip olmanın yanı sıra, TCDD’ye ait yük taşıma kapasitesini en fazla kullanan şirketlerin başında gelmektedir.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Kamuran Yazıcı ve beraberindeki çok sayıda yöneticinin yer aldığı ziyarette, genel müdür vekilimiz Reyhan Özkara şirketimizin yerli ve milli çelik üretim politikasını ve ithalata karşı verdiği mücadeleyi aktardı.

Kardemir’in demiryolu sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak adına üretmekte olduğu ray ve demiryolu tekerleğine değinen Özkara, TCDD’nin ülkemiz ve şirketimiz için çok önemli bir kuruluş olduğunu dile getirdi. Kurumlarının da tıpkı şirketimiz gibi yerli üretimi desteklediğini belirten genel müdür Kamuran Yazıcı da, Kardemir’in milli ürün çalışmalarını desteklediklerini söyledi.

Şirketimizin TCDD’nin ihtiyaçlarına karşılık ürettiği ürünlerin yanı sıra, şirketimizin olmazsa olması hammadde lojistiği konusunda da taraflar ortak hareketle sevkiyatların daha düzenli ve daha sık nasıl olabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Genel müdürlük binamız toplantı salonunda gerçekleşen ziyaretin ardından, misafir heyet fabrika turuna çıkarak, demiryolu tekerleği fabrikamızda şirket yöneticilerimizden daha detaylı bilgiler aldılar.

Her iki taraf için de olumlu geçen ziyarette, iş birliklerinin sürdürüleceğine ve ülkemizin kalkınmasına değer katan bu iki güzide kuruluşun ortak çalışmalarının devam edeceğine vurgu yapıldı.”sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar