Adana’da Toplu Ulaşıma Zam!

Adana'da Toplu Ulaşıma Zam!
Adana'da Toplu Ulaşıma Zam!

Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar, otobüslerde öğrenci tarifelerine yüzde 7,1, tam bilet tarifesine yüzde 28,5, öğretmen tarifesine ise yüzde 33,3 artırım yapıldığını Twitter hesabından yaptığı paylaşımla açıkladı.


Buna nazaran tam bilet 2,90 TL, öğretmen 2,40 TL, öğrenci ise 1,50 TL oldu. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, artırım yaptıkları için Adanalılardan özür diledikleri belirtildi. Son fiyat ayarlamasının 3 yıl evvel yapıldığının aktarıldığı açıklamada, bu müddet zarfında doların yüzde 115 arttığını, akaryatın yüzde 38, çarşı-pazar (tüfe) fiyatlarının ise resmi datalarla ortalama yüzde 51 zamlandığını lakin kendilerinin tek kuruş artırım yapmadıkları, artırım yapmaktan öbür da çarelerinin olmadığı söz edildi.

Adana'da Toplu Ulaşıma Zam
Adana’da Toplu Ulaşıma Zam

Öte yandan minibüs fiyatları de zamlanırken, kartlı binişlerde öğrenci tarifesinin 2,05 TL, tam ücreti ise 3.50 TL olduğu bildirildi. Minibüslere kartlı biniş yerine elektronik bilet ile binmek isteyenlerin ise tek biniş için 4,25 TL ödeyeceği kaydedildi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar