ASELSAN, Ukrayna’da Yeni Şirket Kurdu

ASELSAN, Ukrayna’da Yeni Şirket Kurdu
ASELSAN, Ukrayna’da Yeni Şirket Kurdu

ASELSAN, Ukrayna’da pazarlama ve iş geliştirme faaliyetlerini yürütmek adına “ASELSAN Ukraine LLC.”yi kurdu.


Türk savunma sanayiinin başarılı firmalarından ASELSAN, dünyanın önde gelen savunma sektör firmalarının yer aldığı listede her geçen yıl sıralamasını yukarılara taşırken Ukrayna’da yeni bir şirket kurduğunu Kamuyu Aydınlatma Platformu’na(KAP) bildirdi.

Aselsan tarafından KAP’a yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Ukrayna’da pazarlama ve iş geliştirme faaliyetlerini yürütmek adına ‘ASELSAN Ukraine LLC.’ ünvanlı şirket 1 Eylül 2020 tarihi itibariyle tescil edilmiştir.“

Yeni kurmuş olduğu “ASELSAN Ukraine LLC.” ile toplamda 23 şirkette hisse sahibi olan ASELSAN, 2017 yılından bu yana yazılım tabanlı taktik telsiz teslimatı gerçekleştirdiği Ukrayna’da geçtiğimiz yıl yerel üretim tesisi açmıştı.

Türkiye ve Ukrayna arasında İşbirliği Mutabakat Muhtırası (MoU) imzalandı

Ukrayna Stratejik Sektörlerden Sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevine yeni atanan Oleg Uruskyi ilk yurt dışı ziyaretini Türkiye Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdi. Oleg Uruskyi beraberinde geniş bir ekiple ile geldiği Türkiye’de önemli görüşmelerde bulundu. T.C. Savunma Sanayii Başkanlığı’na ziyarette bulunan Ukraynalı heyet ile Türk heyet savunma sanayii bağlamında ikili ilişkileri ele aldı. Heyetler arası görüşmelere SSB İsmail Demir ve Oleg Uruskyi başkanlık etti.

SSB İsmail Demir sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ise, “Ukrayna Stratejik Sektörlerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Oleg Uruskyi ve beraberindeki heyet ile Başkanlığımızda bir araya geldik. İki ülke arasındaki işbirliği konularını esas alan bir İşbirliği Mutabakat Muhtırası (MoU) imzaladık.” ifadelerine yer verdi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar