Bakan Karaismailoğlu Salarha Tüneli’nde İncelemelerde Bulundu

Bakan Karaismailoğlu Salarha Tüneli'nde İncelemelerde Bulundu
Bakan Karaismailoğlu Salarha Tüneli'nde İncelemelerde Bulundu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ve beraberindeki heyet; çeşitli temaslarda bulunmak, devam eden projeleri incelemek üzere 24 Eylül Perşembe günü, Rize’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.


Rize programının ilk bölümünde yapımı devam eden Salarha Tüneli’nde incelemelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, Genel Müdür’den tünel çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Yakında tamamlanıp hizmete sunulacak olan tünelden araçla geçiş yapan Bakanımız Karaismailoğlu, tünel şantiyesini ziyareti sırasında yaptığı açıklamada; ‘“Rize’deki en önemli karayolu projelerimizden biri olan Salarha Tüneli’ndeki çalışmalarımızı yerinde inceledik. Rize Çevre Yolu – Küçükçayır yolunu birbirine bağlayan Salarha Tüneli sayesinde 12 kilometre uzunluğundaki yol 4.3 kilometreye düşecek, 30 dakikalık yolculuk süresi 5 dakikaya inecek.” dedi.

Bölge halkının ulaşımı ve şehir yapılanmasının rahatlaması açısından önem arz eden ve Güney Çevre Yoluna bağlanan yaklaşık 3 kilometre uzunluğundaki Salarha Tüneli ile şehir içi ve sahil yolundaki trafik yoğunluğu da azalacak.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar