Çambaşı Yaylası Ordu İlinde Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Çambaşı Yaylası Ordu İlinde Nerededir ve Nasıl Gidilir?
Çambaşı Yaylası Ordu İlinde Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Çambaşı Yaylası, ülkemizin en geniş ve büyük yaylarından birisi olma özelliğine sahiptir. Ordu-Çambaşı Yaylası : 58 km dir Ordu -Çambaşı Kayak Merkezi: 54 km dir. Yol Yılın 12 ayı açık ve ulaşım sorunu yoktur.

Çambaşı Yaylası


Karadeniz Bölgesi’nin en önemli yaylalarındandır. Hem yaz hem kış aylarında turizm için bulunmaz doğal güzellik ve özelliklere sahiptir. Deniz seviyesinden 1,850 m. yükseklikte olan yayla’nın ulaşımı, Ordu – Kabadüz – Çambaşı güzergahını oluşturan asfalt yol ile sağlanmaktadır. Modern iki otel ve restoran mevcuttur. Çarşısı, pazarı,
piknik yerleri, lokantaları vardır. Doğal güzellikleri ile muhteşemdir. Bu yörede bütün doğa sporlarını profesyonel olarak yapmak mümkündür. Sahil kesimindeki nüfusun büyük bir bölümü yaz mevsiminde bu yaylaya çıkmaktadır. İlimizin 61 km. güneyinde olan bu yaylada, birkaç tane alabalık üretim çiftliği vardır. 72 obası ve 100 bin dönümlük alanı ile ülkemizin en geniş yaylalarından biridir.

Şehir ile yayla arasında düzenli olarak minibüs seferleri düzenlenmektedir. Yaylada elektrik, telefon mevcuttur. Bakkal, kasap, et lokantaları, sağlık ocağı ve Jandarma karakolu bulunmaktadır.

Çambaşı Kayak Merkezi

Kabadüz ilçe sınırları içerisinde 2010 yılında Çambaşı Kayak Merkezi yapım çalışmaları başlatılmıştır. İdare ile hizmet binası, kafeterya ve Sosyal tesisler 2017 yılında hizmete girmiştir.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar