Elon Musk Volkswagen ID.3 ile Test Sürüşü Yaptı

Elon Musk Volkswagen ID.3 ile Test Sürüşü Yaptı
Elon Musk Volkswagen ID.3 ile Test Sürüşü Yaptı

Elektrikli arabalar kelam konusu olduğunda akla birinci gelen şirket olan Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Almanya’ya gerçekleştirdiği son ziyaret sırasında Braunschweig Havaalanı’nda Volkswagen Grup icra heyeti lideri Herbert Diess ile de bir ortaya geldi ve Alman otomotiv devinin MEB platformundaki birinci elektrikli arabası olacak ID.3 ile kısa bir test sürüşü gerçekleştirdi.Volkswagen idaresinin en üst isimlerinden Herbert Diess, Elon Musk ile gerçekleştirdiği test sürüşe ilişkin imajları kısa bir görüntüde bir ortaya getirdi ve LinkedIn profilinde paylaştı. Volkswagen Grup’un resmi Twitter hesabından da paylaşılan görüntü, Musk ile Diess ortasındaki şakalaşmaları ve Musk’ın IS.3 hakkındaki görüşlerini içeriyor.

Musk’a nazaran ID.3’ün direksiyonu, sportif olmayan bir araba için epeyce uygun. Bununla birlikte Diess, “Bu bir ana akım araba, bir yarış makinesi değil” diyerek Musk’ın beklentilerini düşürmeye çalışsa da Musk, “Sadece ivmesinin nasıl olduğunu görmek istiyorum. En makûs ne olabilir ki?” diyerek latifeyle karışık ID.3’ü ‘biraz’ zorluyor.

Görüntünün altında kelam konusu buluşma ile ilgili daha fazla ayrıntı paylaşan Diess, “Ziyaret için teşekkürler Elon, umarım görüntüyü beğenirsin.” kelamlarının akabinde Musk’ın ID.3’ün yüksek suratlardaki torkunu eleştirdiğini aktardıktan sonra, “Sana söylemiştim; evet, bir uçak pistindeyiz ancak kalkışa gerek yok. Bu bir spor otomobil değil. Bunun için Porsche Taycan’ı denemelisin.” tabirlerini kullandı.

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar