Erzincan Trabzon Demiryolu İle İlgili Flaş Açıklama!

Erzincan Trabzon Demiryolu İle İlgili Flaş Açıklama!
Erzincan Trabzon Demiryolu İle İlgili Flaş Açıklama!

Erzincan ile Trabzon arasına yapılan demiryolu ile alakalı son günlerde ortaya çıkan Rize’ye kaydırıldı tartışmalarına AK Parti Trabzon Milletvekili Salkih Cora’dan açıklama geldi.


Cora, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile görüştüklerini ve demiryolunun başka bir yere kaydırılmasının söz konusu olmadığını belirtti.

İşte Salih Cora’nın açıklamaları:

Trabzon Demir yolu projesi önceki dönem başbakanımız Binali YILDIRIM ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından şehrimize söz verilmiş ve birçok aşama geçirmiştir.

2011 yılında milletvekillerimizin ve Gümüşhane milletvekillerimizin de katkıları ile güzergâhla ilgili alan proje çalışmaları yapıldı. 1/50 binlik haritalar çıkarıldı ve 2014’de tamamlanmış ve devlet demir yollarına teslim edilmişti. 2018 yılında milletvekillerimizin büyük çabası ile Trabzon Erzincan demir yolu adıyla buranın etüt projesi ihale edildi. İhale sonucunda bakanlıkla sözleşme imzalandı ve yüklenici firmaya iş teslim edildi. Proje çalışmaları devam etmektedir.

Geçtiğimiz hafta Ulaştırma ve Altyapı bakanımız Adil Karaismailoğlu ile görüştük. Bakanlık bürokratlarıyla da görüştük. Trabzon Erzincan Demir yolu ne rafa kalkmıştır ne de araftadır. Trabzon Erzincan Demir yolu proje çalışmaları son sürat devam etmektedir. İnşallah demir yolu şehrimize kazandırmakla beraber bölgemizin önemli ve stratejik noktalarını da demir yolu ile birleştireceğiz. (Kaynak: haber61)sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar