Ferrari Yeni Portofino M Modelini Tanıttı

Ferrari Yeni Portofino M Modelini Tanıttı
Ferrari Yeni Portofino M Modelini Tanıttı

Efsane İtalyan spor otomobil markası Ferrari, yeni Portofino M modelinitanıttı. Ferrari Portofino’nun bir anlamda makyajlı versiyonu olarak dadikkat çeken Portofino M, dinamik dış tasarım detayları ve üst üste 4 kez“Uluslararası Yılın Motoru” seçilen 3855 cc’lik 620 HP gücündeki V8turbo motoruyla performans ve keyifli sürüş arayanlara cevap veriyor.


Portofino M’nin yepyeni çift kavramalı sekiz vitesli şanzımanı veManettino’ya eklenen “Yarış Modu” dikkat çeken yenilikleri arasında yeralıyor.Ferrari; GT performansı, sürüş keyfi, çeviklik ve çok yönlülüğü barındıran yeniotomobili Portofino M’yi tanıttı. Dünyayı tehdit altına alan Yeni Tip

Koronavirüs, COVID-19 sürecine girildikten sonraki süre zarfında Ferrari’ninsunduğu ilk yeni model olan Portofino M, markanın mükemmellik mirasınıdevam ettirirken, yeniliklerin başlangıç modeli olarak da otomobil severlerinbeğenisine sunuluyor.

Adında, performansının daha da artırıldığını ifade eden ve modifiye anlamıtaşıyan “M” harfini bulunduran Portofino M, birçok teknik yenilikle debeklentilerin ötesine geçiyor. Ferrari Portofino modelinin evrimini yansıtanyeni model versiyonunun kaputunun altında, üst üste 4 kez “Uluslararası YılınMotoru” seçilen V8 turbo ailesine ait 3855 cc’lik motor yer alıyor. 7.5 d/d’da620 HP güç üretecek şekilde optimize edilen motorla birlikte, Ferrari’ninmevcut Portofino modellerindeki 7 vitesli versiyonun yerini alan 8 viteslişanzıman sunuluyor.

Yenilikçi teknoloji ve dinamik tasarım öğeleri

Ferrari Portofino M’nin teknolojik evrimi ve yüksek performansı dinamik dış dizaynında kendini hissettiriyor. Tasarımdaki keskin ve yumuşak geçişler ile akıcı formları harmanlayarak kendi içerisinde uyumu sağlayan Portofino M, sürücüsünü daha sportif ve agresif olarak tasarlanmış ön tamponlarıyla karşılıyor. Selefi Portofino’dan daha sportif karaktere sahip olan modelin kompakt boyutları ise onu hem performanslı bir GT hem de maksimum araç içi konforu barındıran keyifli bir otomobil haline getiriyor. Ferrari’nin en son tasarım ve mühendislik anlayışını yansıtan, Portofino M, markanın tüm otomobillerinin bir parçası olan Manettino’ya, yarış modunun da eklenmesiyle 5 konumlu olarak yer alıyor. Otomobilin üstün yol tutuş ve çekişini daha da geliştiren yarış modu, Ferrari Dinamik Artırıcı ile desteklenerek sürüş keyfini en üst seviyeye taşıyor. Portofino M’deki gelişmiş sürücü destek sistemleri (ADAS), havalandırmalı ve ısıtmalı koltuklar ile açılır-kapanır tavan (RHT) ise otomobili üstün sürüş konforuna sahip gerçek bir Spider’a dönüştürüyor.

Ferrari Portofino M’nin Teknik Özellikleri:

Motor

Tip                                  90 derece turbo beslemeli V8

Silindir hacmi                3855 cc

Maksimum güç              620 HP (456 kW), 5750-7500 d/d

Maksimum tork               760 Nm, 3000 – 5750 d/d

 

Boyut ve Ağırlık

Uzunluk                             4594 mm

Genişlik                             1938 mm (yan aynalar ile birlikte 2020 mm)

Yükseklik                           318 mm

Aks mesafesi                     2670 mm

Boş ağırlık                         1545 kg

 

Performans

Maksimum hız                  320 km/s

0-100 km/s                        3.4 sn

0-200 km/s                       9.8 snsohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar