Kiev’e EBRD Kredisi İle 50 Yeni Metro Vagonu Alınacak

Kiev’e EBRD Kredisi İle 50 Yeni Metro Vagonu Alınacak
Kiev’e EBRD Kredisi İle 50 Yeni Metro Vagonu Alınacak

Kiev Şehir Meclisi, 50 yeni metro vagonunun satın alınması için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan 50 milyon euro kredi alma koşulları üzerinde anlaştı.


“Kiev Metrosu” yöneticisi Viktor Braginskiy tarafından “Yakında 50 yepyeni vagon metroda çalışmaya başlayacak. Kesinlikle yeni ve konforlu vagonlarla güncelliyoruz. Kiev Belediye Meclisi sonunda anlaşmanın imzalanması için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’na garanti verdi. Proje 50 milyon euro için tasarlandı.” diye yazdı.

Aynı zamanda Braginskiy, yeni vagonların halihazırda metro tarafından kullanılandan çok daha iyi olduğunu da sözlerine ekledi: daha az elektrik tüketimi ile daha yüksek bir hız geliştirme kapasitesine sahip olacağını belirtti.

Kiev metrosunun başkanına göre, geçtiğimiz birkaç yıl içinde Kiev Metrosu 185 vagonu modernize etti. Bu, tüm filonun % 22,5’i veya en yoğun saatlerde her gün kullanılan vagonların ise % 34’ünü oluşturmaktadır.

26 Mart 2020’de, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu, Kiev metrosunda kullanılmak üzere vagon satın alınması için 50 milyon euro tahsis edilmesini onaylamıştı.

Kaynak: ukrhabersohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar