Konya YHT Garı Ne Zaman Açılacak?

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, proje yetkilileri ve beraberindeki heyetle birlikte 28 Eylül 2020 tarihinde Konya YHT Garı ve Kayacık Lojistik Merkezinde incelemelerde bulundu.


Mevlana diyarı Konya’da incelemelerde bulunan Uygun, yapımında son aşamasına gelinen Konya YHT Garı ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. “Dokuz yıl önce Yüksek Hızlı Trenle buluşan Konya’nın en kısa zamanda modern Yüksek Hızlı Tren Garıyla taçlandırılacağını” ifade eden TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Konya’nın Selçuklu ilçesi Eski Buğday Pazarının yerinde yapılan Konya Yüksek Hızlı Tren Garı’nda çalışmalar hız kesmeden sürüyor.

74.000 metre karelik alanda bulanan Konya Yüksek Hızlı Tren Garı projesinin hizmete girmesiyle, şehir merkezine giden metro ve tamamlandığında KONYARAY’la entegre olacak.

TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Konya’daki incelemelerine Kayacık Lojistik Merkeziyle devam etti.

Burada yetkililerden bilgi alan Uygun; “Yapımı kısa bir süre önce tamamlanan ve konumu itibariyle Anadolu lojistik faaliyetlerinin kalbinde yer alan Konya Kayacık Lojistik Merkezinin, ulusal ve bölgesel anlamda ülkemizin lojistik taşımacılığına güç katacak bir proje olduğunu” ifade etti.

Demiryolu ve karayolu güzergahlarının kesişim noktasında bulunan, aynı zamanda havayolu kombine taşımacılığının da mümkün olacağı bir milyon metre karelik alandaki Konya Kayacık Lojistik Merkezinin hizmete girmesiyle, 1 milyon 7 bin ton taşıma kapasitesi elde edilebilecek.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar