Koronavirüsün Ulaşım Üzerindeki Etkisi

ibb meclisi saglik calisanlarinin ucretsiz ulasim hakki suresini uzatti
ibb meclisi saglik calisanlarinin ucretsiz ulasim hakki suresini uzatti

Hiçbir şey koronavirüsü durduramaz gibi görünüyor. Çin’den gelen virüs, sadece insan yaşamı için ölümcül sonuçlar doğurmakla kalmıyor, aynı zamanda kısıtlı alanlar ve sınır kapanışları nedeniyle tüm ulaşım dünyasını da tehdit ediyor. Etkilenen Kuzey bölgeleri ekonomi ve uluslararası ticaret için hayati damarlar olarak kabul edilir. Şubat 2020’den bu yana, Korona virüsü ve ulaştırma endüstrisi üzerindeki etkileri nedeniyle çok şey değişti ve bu devam edecek. Avrupa dışında, bazı Orta Doğu ülkelerindeki durum kritik olmaya devam ediyor ve kıtalararası ulaşım için zorluklara yol açıyor.

Krizde bir sektör


Ulaştırma sektörü, covid-19’un yayılmasını engellemek için hükümet makamları tarafından dayatılan kilitlenmeden en çok etkilenenlerden biridir. Hem ulusal hem de küresel olarak bireylerin hareketliliğine ilişkin sınırlamalar, tüm sektörlerin hayatta kalmasını tehdit etmektedir. Nakliye şirketleri uzun zamandır işlerini normal bir şekilde yürütemediler ve bu da portföylerini önemli ölçüde etkiledi. Bu eksiklik, insan ve mal akışındaki düşüş nedeniyle ulaşım endüstrisini diğerlerinden çok daha fazla etkiledi.

Koronavirüs salgını, malların hareketinin engellenmesi ve kırmızı bölgelerde yaşayan personelin azaltılması nedeniyle, siparişlerde azalma, gecikmeler ve gönderilerdeki zorluklarla demiryolu taşımacılığı üzerinde de ciddi bir etkiye sahipti. Gezginlerin akışındaki bu düşüşün bir sonucu olarak, ticaret de azaldı, turizm de azaldı. İnsanlar egzotik manzaraların tadını çıkarmak ve Mp4’leri dönüştürmek için tatile gidemediler.

Düşen fiyatlar

Piyasada benzeri görülmemiş bir fiyat düşüşü zaten hissediliyor. Bazı durumlarda, ulaşım maliyetinden çok daha düşük bir fiyata sunulmaktadır. Bir önceki yıla göre, ortalama navlun oranları %12 düştü. Öngörülen kısıtlamalar kaldırıldıktan sonra, en azından kısa vadede fiyatlarda daha fazla düşüş olabilir. Yük ileticileri, üretim ve talep arttıkça kapasitelerini tekrar pazara daha hızlı sunabilecekler.

Belirleyici faktör, endüstrinin koordineli ulaşım sistemlerini sürdürüp sürdüremeyeceği veya devam ettirip sürdüremeyeceği olacaktır. Öte yandan, navlun tek bir rota için ayrıldığı için boş yolculukların sayısı artarsa, bu da fiyat artışlarına yol açabilir. Şu anda burada ciddi bir tahmin yapılamaz.

Sonuç

Çin’de ve dünyanın geri kalanında koronavirüs salgını, dünya çapında malların ve insanların üretimi, lojistiği ve taşınması üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Birçok havayolu şirketi yolcu akışlarını azalttı ve diğerleri tamamen durmak zorunda kaldı. Demiryolu taşımacılığı sektörü de aynı kısıtlamaları yaşadı ve şimdiden başını kaldırmaya başladı. – mp4 dönüştürücü.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar