Rize İyidere Lojistik Limanı’nda Çalışmalar Başladı

Rize İyidere Lojistik Limanı'nda Çalışmalar Başladı
Rize İyidere Lojistik Limanı'nda Çalışmalar Başladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bölgede kara yolu yatırımı olarak devam eden 19 proje bulunduğunu, hepsinde hummalı bir çalışma yürütüldüğünü söyledi.


 

Karaismailoğlu, bölgeye büyük değer kazandıracak, büyük hareketlilik getirecek Rize İyidere Lojistik Limanı’na ilişkin çalışmalara da başlandığını belirterek şunları kaydetti:

“Şu an arazide hummalı bir çalışma var, inşallah önümüzdeki yıllarda onu da tamamlayıp bölgedeki lojistik anlamda da bütün kara yolu, hava yolu, deniz yolu hepsini birbirine bağlayıp, hepsinin entegrasyonunu sağlayıp, bölgedeki hareketliliği artırıp, canlılığı getirip bölgenin ekonomisine, istihdamına, ticaretine çok önemli değerler kazandıracak. 18 yıldır hükümetimizin, AK Parti’nin liderliğinde, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hiç akla, hayale gelemeyecek projeleri bir bir bitirdik. İnşallah bundan sonra da yapacağımız planlamalar doğrultusunda yine hem ülkemize hem bölgeye çok değer katacak projeleri bir an önce bitireceğiz.”

Karaismailoğlu, projeleri yerinde inceleyeceklerini, çalışanlara moral vereceklerini, motivasyon sağlayacaklarını dile getirerek, “Bu işlerin bir an önce bitirilmesi için el birliğiyle çalışıp vatandaşımızın hizmetine vereceğiz ve Rize’ye çok değerli katkıları olacak.” dedi.

Bölgeye değer katacak, bölge insanının yaşam kalitesini yükseltecek projeleri bir bir bitirip Rizelilerin, Doğu Karadenizlilerin hizmetine sunacaklarının altını çizen Karaismailoğlu, “Bölgeye lojistik anlamda büyük değer katacak, Rize İyidere Lojistik Limanı’nda da çalışmalar başladı. Burası da lojistik bir üst olarak çok önemli bir yer olacak. Ovit Tüneli, Dallıkavak Tüneli, Kırık Tüneli, yine Salarha tünelleri, bunun gibi pek çok projemiz bir bir bitecek, buraya değer katacak.” ifadesini kullandı.

Öte yandan Karaismailoğlu, Rize Güney Çevre Yolu ile Küçükayır-Andon yolunu birbirine bağlayacak Salarha Tüneli’ndeki çalışmaları inceledi, tünelin çıkış kısmı olan Dalyan mevkisinde yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra makam aracıyla yaklaşık 2,9 kilometre uzunluğundaki tünelden geçen Karaismailoğlu, Dörtyol mevkisindeki tünel şantiyesinde de incelemelerde bulundu.

Karaismailoğlu, Trabzon’da çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu

Of Belediye Başkanlığını ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’ndan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Daha sonra yapımına devam edilen Of-Balaban yolunda inceleme yapan Karaismailoğlu, buradaki şantiyede yetkililerden brifing aldı.

Bakan Karaismailoğlu, incelemesinin ardından AK Parti Of İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

AK Parti Of İlçe Başkanı Hakan Terzioğlu ve partililerle bir araya gelen Karaismailoğlu, ayrıca ilçe merkezindeki esnaf ve vatandaşlarla da sohbet etti.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar