Tektaş ve Baget Pırlanta Yüzük Seçimleri Nasıl Olur?

Pırlantalar, bu dünyada bulunabilir en değerli taşlar olarak kayıtlara geçtiği gibi yüzyıllardan beri elde edilen elmas madenine ait belirli formda işlemeye alınan taşlardır. Doğadan çıkan, eski taş modelleri arasında bilinen ve kıymetli taş modelleri arasında olduğu kadar evlilik dönemlerinde de ön planda olan değerli taşlardan biri pırlantalar oluyor.


Tektaşlar dışında bir de baget pırlantalar vardır. Bu ürünlerde tektaş yüzüklerin pırlanta olarak tercihi kadar önemli olması nedeniyle baget olmasına özen gösterilmelidir. Baget pırlanta yüzük modelleri seçim yapılmak istendiğinde, fiziki olarak farklılık arayanların, daha özel üretime girmesi istenenlerin taşı olarak tercih edilir. Bu noktada pırlanta kesimi, baget ürünlerde daha özel şekilde yapılır ve hem büyük ölçekte hem de dikdörtgen formlarda kesim modelleri bulunmaktadır.

En çok tercih edilen pırlanta kesim modellerinden biri olarak baget yüzükler, şıklığın ve zarafetin karşılığı olması nedeniyle çok fazla tercih edilir. Birçok baget kesim pırlanta bulunur. Aralarında doğru seçimi yapmak önemlidir. Kadınların sol ellerinin yüzük parmağına takılması istenen, kalbe giden parmağın o olduğu ve bir tür evlilik teklif yüzüğü olarak da bilinen bu tektaş yüzükler sol elin yüzük parmağına takılmaktadır

Pırlanta alırken dikkat edeceğiniz konulardan birçoğu da genel olarak sertifika, taşın kalitesi gibi detaylardır. Bu konuda kart veya evrak olarak nitelendireceğiniz bu sertifikalar, pırlantanızın tipi, değeri, özelliği, parlaklık harfi, kesim türü vb. Konularda sizlere bilgi verir. Hal böyle olunca da küçük bir taş olan pırlanta konusunda da en iyi nitelikte taşları seçerken de doğru bir sertifika alımına dikkat etmelisiniz.

Kötü renkte bir pırlanta bulunur mu? Asla bulunmamaktadır. Bunun yerine bütçenize uygun şekilde alabileceğiniz değerlerde sıralanmış olarak bilinen harfler, sevgiliniz için alabileceğiniz en özel kesim ve berraklığı da karşınıza çıkartır. Burada birçok aşamadan geçen, işçilik hizmeti yoğun bir şekilde olan tektaşlarla ilgili ömür boyu mutluluk sağlamak adına parmaklarda taşınan bir temsili olarak değerlendirerek tektaş pırlanta yüzük satın alabilirsiniz. Fiyatların doğrudan renk, karat, kesim ve berraklık gibi niteliklere bağlı olmasıyla beraber doğru orantıda siz de renksiz gibi gözüken ancak gerçekten de belirgin farkları olan bu pırlantalarla ilgili seçimleri doğru markalar üzerinden yapmanın da önemi yüksektir.

Pırlanta yüzük ile evlilik teklifi yapabiliyorsunuz ve bu sebeple alacağınız modeller konusunda da sevdiğiniz kadına danışarak da hareket edebilirsiniz. Örneğin evlilik teklifinde mutlaka tektaş yüzük ile evlilik teklifi yapmak gerekmeyebilir. Böyle zamanlarda baget yüzüklerde tercih edebilir ve zarafeti sevdiğiniz kadının parmaklarında görebilirsiniz.

Pırlanta seçimleri kadar pırlanta gerçek olması konusunda da dikkat etmek gerek konular vardır. Craft Pırlanta ile birlikte dış rengin yansımasından tutun da taş kesim tarzına kadar birçok etken önemlidir. Birçoğunu karşılayan modellere sahip, birçok el tarzına uygun seçimlerde yardımcı markanız olarak değerlendirebilirsiniz. Büyük veya küçük fark etmeksizin pırlantalar konusunda doğru seçimlerinizi yapabilir, kaliteli ve en iyi tektaş ya da baget pırlanta yüzük seçimlerinizi de en iyi marka ile beraber yapabilirsiniz.

 sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar