Work and Travel 2021

Work and Travel programı üniversite öğrencileri için hazırlanmış, çalışarak para kazanıp seyehat edebileceğiniz bir programdır. Bu programa Dünyanın birçok ülkesinden üniversite öğrencileri katılır. Program Amerika Birleşik Devletleri’nin izni ve kontrolünde gerçekleştirilir.


Troy International firması Yurtdışı eğitim danışmanlığı sektöründe ciddi ve titiz çalışan bir firma olup, Work and Travel programına yüzlerce öğrenci göndermiş bir şirkettir. TROY International, CENET, JANUS, CICD, IENA, WISE olmak üzere 5 uzman Sponsor firmayla çalışmakta ve İstanbul, Adana, Ankara, İzmir, Gaziantep, Mersin gibi şehirlerimizde ofislere sahip olan firmadan aldığımız bilgilerle sizlere Work and Travel 2021 Programını hakkında bilgi vereceğiz.

Work and Travel Nedir?

Work and Travel Programı, üniversite öğrencilerinin Amerika gibi bir dünya ülkesine bireysel olarak seyahat edip farklı kültürlerle tanışabilme, çalışarak seyahat etmesine olanak sağlar. Aynı zamanda İngilizce geliştirme açısından mükemmel bir fırsattır. Program yaklaşık 4 ay sürer. Yasal olarak çalışan öğrenciler hem para kazanır hem de kişisel gelişim sağlarlar. Bu çalışma hayatı öğrencileri hem Amerikan yaşamının bir parçası yapar hem de gerçek hayata hazırlar. Ayrıca, iş tecrübesi ve disiplini kazanan öğrenciler, Amerika’da kaldıkları süre boyunca kendi ihtiyaçlarını kendi başlarına gidererek, öğrenci statüsünden çok yetişkin gibi hissederler. Program sonunda ise kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüvenli yetişkin birer birey olarak ülkelerine dönüş yaparlar.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Örgün eğitimde Ön Lisans (Hazırlık ve 1. Sınıf), Lisans ve Yüksek Lisans (Ders dönemi) öğrencileri,
  • Orta seviyede İngilizce konuşabilme yeteneğine sahip öğrenciler,
  • Genel not ortalaması 2 veya üzerinde olan öğrenciler (Ön lisans öğrencileri için minimum 2,60 genel not ortalaması tavsiye edilmektedir).

Work and Travel 2021 Kayıt Dönemleri

Work and Travel kayıtları, Ağustos-Eylül ayları itibari ile başlar. Erken kayıt dönemi ve avantajları Aralık ayına kadar devam eder. Programa erken kayıt olmak, hem program ücretinin daha uygun olması hem de iş kontenjanları dolayısıyla daha esnek iş seçeneklerine sahip olmak açısından çok önemlidir. Son kayıt tarihi ise Nisan ayı ortalarıdır.

İş yerleşimlerinde kayıt sıralaması ve kontenjanlar baz alınır. Kayıt olan öğrenci sayısı arttıkça, açık iş pozisyonu kontenjanları azalır. Bu sebeple erken kayıt olan öğrenciler, kontenjanların boş olmasından dolayı daha fazla iş alternatiflerine sahiptirler. Zorunlu olarak seçmek zorunda kaldıkları işe değil, İngilizce dil yeteneği doğrultusunda kendi tercih ettikleri işlere başvurabilir.

Work and Travel Konaklama Seçenekleri

Öğrenciler genellikle özel kiralanmış odalar, apartlar, hostellerde kalırlar ve ücretleri işveren tarafından ödenir. İşveren konaklamayı karşılamıyorsa, öğrenci bu ayarlanan konaklamada, konaklama ücretlerini kendileri karşılar. Haftalık 65-180 dolar aralığında değişen konaklama ücretini sağlamaları gerek. Öğrenciler genel olarak paylaşımlı oda ve evlerde de kalırlar. Şahsi yatak ve dolapları olmakla birlikte odalarda çoğunlukta mikrodalga fırın, mini dolap, klima ve TV olur.

Work and Travel İşyeri Mülakatları

Work and Travel’da iş yerleşimi öğrencinin yapacağı mülakatlara bağlıdır. Tercih ettiğiniz bir işin mülakatını geçememeniz durumunda, alternatif bir iş seçeneğine de sahip olabilmek için iş yerleşimini erkenden yapmak çok büyük avantaj sağlamaktadır.

Erken kayıt döneminde kayıt olan öğrencinin bir diğer avantajı da vizesini daha kolay ve erken alarak, gidiş-dönüş uçak biletini erkenden çok uygun fiyata satın alabilmesidir. Öğrenciler başvuru konusunda geciktiğinde ve işlemlerine geç başladığında, vize işlemleri de gecikir. Bu da öğrencinin iş başlangıcını etkiler. Başlangıç tarihinde yetişemeyen öğrencilerin, işveren tarafından kabul edilmediği dahi gözlemlenmektedir.

Work and Travel Vizesi

Öğrencilerin vize alma süreleri uzatabilecek nedenleri göz önüne alarak bütün öğrencilere, programlarının en sağlıklı şekilde gerçekleşebilmesi için erken kayıt yaptırmaları tavsiye edilir.

Work and Travel Programı İş Seçenekleri

Work and travel işleri seçerken kesinlikle yapmak istediğiniz işi seçmelisiniz. İşte size bazı alternatifler

  • Turizm ve Otelcilik İşletmeleri
  • Yüzme Havuzları ve Aqua Parklar:
  • Restaurant Cafe ve Fast Food

Troy International Firmasının Verdiği Diğer Hizmetler

Teach USA: Amerikan Devleti tarafından organize edilen eğitim ve kültür değişim programıdır. Öğretmenlere yönelik olan programın avantajları çok fazladır.

Maaşlı Staj: Bir çok üniversite ve bölümde mezun olabilmek için staj yapmak zorunluluk haline gelmiştir ve bu alınan eğitimin önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Yurtdışı Dil Okulları:  Bir dili kendi ülkesinde öğrenmek; farklı kültürler tanımak, kültürünüzü tanıtmak, yeni arkadaşlar edinmek için büyük fırsat sizlerle olacak.

CampUSA: Yaz kampları, her biri kendi geçmişi, gelenekleri ve uzun yıllar boyunca yetişen uzmanlıklarıyla ABD’de varlığını sürdürüyor.

Yurtdışı Yaz Okulları: Farklı bir yaz okulu deneyimi için bireysel ve grup başvuruları kabul ediliyor.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar