YHT Hattı Osmaneli’yi Yatırım Merkezi Haline Getirdi

YHT Hattı Osmaneli’yi Yatırım Merkezi Haline Getirdi
YHT Hattı Osmaneli’yi Yatırım Merkezi Haline Getirdi

Osmaneli Belediye Başkanım Münür Şahin, bu hafta 3 şirketin 2 bin 500 metrekarelik sanayi parselini satın aldığını söyleyerek, “Osmaneli-Yenişehir-Bursa-Gemlik sonrası Bandırma ve ileride de İzmir’e uzanacak YHT hattı Osmaneli’ni yatırımcılar açısından tercih edilecek önemli bir yatırım merkezi haline getirdi” dedi.


Osmaneli ilçesine sanayicilerin yoğun talebi sürüyor.2.500.000 m2 lik sanayi parsellerinde bu hafta üç şirket yer aldı. Bugün Selimiye Sanayi Parsellerinden 6.037 m2 sanayi parseli alan Işıklar Testere San.Tic.Ltd.Şti. Osmaneli Belediyesine müracaat ederek imar durumunu aldı.

İstanbul Cekmeköy’de faaliyet gösteren şirketin yatırım için Osmaneli ilçesini tercih etmesi sevinçle karşılandı. Aydın Işık, Furkan Işık, Hüseyin Işık kardeşlerin sahip olduğu Işıklar Testere 5.000 m2 lik kapalı alan inşa edecek. Bayan işçi de istihdam edecek yeni şirketin kaliteli ürünleri ile bıçak,testere,çelik kesici aletler gibi mamüllerle üretim yapacak.

Işıklar Testere Sanayi faaliyet gösterdiği inşaat yardımcı el aletleri üretimi konusunda ülkesine hizmet veren firmaların en eskilerinden biridir. Firma 1967 yılından bu zamana kadar müşteri memnuniyeti ve sürekliliği sağlamak amacı ile, faaliyet konusu içerisinde bulunan ürün çeşitlerini ve ekipmanlarını değişiklik hakkı saklı kalmak kaydı ile sürekli her türlü yeniliğe açık tutmuş ve geliştirmiştir.

İmalat ve pazarlama konularında sektörün araştırma ve geliştirmesinde ulusal ve uluslararası alanda liderliği korumak firma olarak ana ilkesidir. Işıklar Testere Sanayi yıllardır markasına güvenen müşterilerinin bu güvenlerini sürdürmeleri için üründe kalite anlayışı ile yaklaşmıştır.

Ürünlerin çelik hammaddesini Almanya başta olmak üzere Avrupa’nın seçkin fabrikalarında yüksek normlarda üretilmiş olarak İstanbul Çekmeköy’de bulunan tesisinde otomatik makinelerde işlenerek mamül haline getirilip siz müşterilerinin beğenisine sunulmuştur. Üretiminin her aşamasında kalite diyen Işıklar Testere Sanayi ,Osmaneli için hayırlı olsun.

Osmaneli lojistik anlamda şirketin gelişmesine ve özellikle Gemlik limanına direk uzanan YHT hattına erişimi nedeniyle satışlara büyük katkı sağlayacak”. Başkan Münür Şahin ”son haftalarda sanayi parsellerimize rağbet çok arttı. Osmaneli-Yenişehir-Bursa-Gemlik ve sonrası Bandırma ve ileride de İzmir’e uzanacak YHT Hattı Osmaneli’yi yatırımcılar açısından tercih edilecek önemli bir yatırım Merkezi haline getirdi” dedi.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar