Anafartalar Tramvay Hattı Yapım Çalışmaları Yakın Zamanda Başlayacak

Anafartalar Tramvay Hattı Yapım Çalışmaları Yakın Zamanda Başlayacak
Anafartalar Tramvay Hattı Yapım Çalışmaları Yakın Zamanda Başlayacak

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi ile Seyrani Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etap anahtarlarının verildiği törende konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 6,8 kilometre olan Anafartalar Tramvay hattının yapım çalışmaları yakın zamanda başlayacak dedi.


Karaismailoğlu, Kayseri’de bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, şöyle konuştu: “2003 yılında özellikle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız olarak ülkemiz genelinde yaptığımız çalışmalarla 6 bin kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 27 bin kilometreye çıkarttık. Kayseri’de 83 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu büyük bir atılımla 640 kilometre uzattık. Karayolları bakımından Kayseri’de devam eden 15 tane aktif projemiz var. İnşallah bunları bir an önce bitirip Kayseri’nin ekonomisine ve üretimine katkıda bulunacağız.

Yine Kayseri için en önemli projelerden olan Anafartalar Tramvay Projemizin ihalesini yaptık. 6,8 kilometre olan hattımızın yapımına yakın zamanda başlayacağız. Şehir Hastanesi, otogar ve yüksek hızlı tren garını bağlayacağız. 26 olan havaalanı sayısını 56’ya çıkarttık. Hava yolunu halkın yolu yaptık. 20 milyondan 210 milyon yolcuya ulaştık. Kayseri’ye yakışacak bir havaalanının ihalesini yaptık, yakın bir zamanda da yer tespitini yapıp inşaatına başlayacağız. 37 bin 500 metre karelik bir alana yapacağımız terminali inşallah Kayserililerle buluşturacağız. Önümüzdeki günlerde başlayıp 2 yıl içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. 5 milyon kapasiteli bir havaalanı olacak. Bunun gibi devam eden pek çok projemiz var. Bütün ekibimizle inşallah Kayseri’nin yaşamına değer katan projelerle birlikte olacağız. Anahtar teslimi yapılacak projelerin hayırlı olmasını diliyorum.”


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar