Bitcoin Tehlikeli Midir?

Kredi KArtıyla Bitcoin Al
Kredi KArtıyla Bitcoin Al

Bitcoin kullanımı hem yasal açıdan hem de güvenliğiniz açısından herhangi bir sorun teşkil etmez. Bitcoin için piyasalarda balon yorumu yapılmakta ve bu da tehlikeli olduğu algısı yaratmaktadır. Bitcoin için uygulanan balon yorumları aslında bilinmezlikten kaynaklıdır. Balon değil fakat şunu söyleyebiliriz ki Bitcoin’in fiyatlamasının nasıl gerçekleşebileceği ğek anlaşılabilir değil. Yani bitcoin al ve bitcoin sat işlemleri için alıcı bulamama gibi bir riskiniz de bulunmakta. Fakat şuan sağladığı avantajlar nedeni ile böyle bir olasılık gözükmüyor yine de kullanıcıların bir anda piyasadan çekilmesi ya da ellerinde ki bitcoinleri satması durumunda olabilecek  bir durum. Yani normal bir altın vesaire gibi mülklerde olduğu gibi nakit akışı gibi şeyler olmadığı için ‘ben bunu modelime koydum bu bedel çıktı’ demek kesinlikle mümkün değil.” Fakat bunlara rağmen birkaç önemli nokta mevcut.  Bitcoin’e bir özel ağ yapısı ve teknolojisi olarak bakarsanız üretici değil de adedi arttığı kadar, ağın kıymeti de artar. Dolayısı ile Bitcoin cüzdanı sayısına ve fiyata bakıldığında gerçekte net bir fikir elde edilebilir.

Peki Fiyat Neye Göre Belirleniyor?


Bitcoin giriş fiyatı kullanıcı ve isteğe göre belirleniyor. Sınırlı sayıda bulunan bir ürünün en yüksek fiyatı verenlerin alması gibi diyebiliriz aslında. Balon ifadesi ise fiziki bir mülke dayanmamasından kaynaklı kullanılmıştır. Teknolojik gelişmeler ile gelen yeniliklerin ilk aşamada insanları tedirgin ettiği gibi Bitcoin de hayatımıza girdiğinde ilk aşamada insanları tedirgin etmiştir. İnsanların hiçbir fizikiyete dayanmaması sebebi ile yatırımlarıı nereye yaptıkları konusunda kafa karışıklığı yaşamalarına ve endişe duymalarına neden oluyor.

Aslında bahsedilen balon terimi lale balonu gibi bir balon değildir. Tamamen fizikiyetsizlikten kaynaklanan bir balondur ve bu yüzden yaşanan bir taşınabilir bir mülke göre güvensizlik doğurmaktadır. Ama düşünülenin aksine her yerde geçerliliği olması ve istediği gibi kullanılabilmesi ayrıca bunlara ek olarak izi sürülemez yani anonim olması sebebi ile daha güvenlidir. Fakat bu konuda güven oluşturması bilmeyenler için hala zaman alan bu para birimi şuan ki kullanıcı sayısı ile bile bir hayli popülerdir.


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar