Demiryolu Araçlarının Türkiye’de Üretilmesi Amacıyla Yerli Sanayi Geliştiriliyor

Demiryolu Araçlarının Türkiye'de Üretilmesi Amacıyla Yerli Sanayi Geliştiriliyor
Demiryolu Araçlarının Türkiye'de Üretilmesi Amacıyla Yerli Sanayi Geliştiriliyor

Türk Demiryolu Zirvesi’nde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, demiryolu araçlarının Türkiye’de üretilmesi amacıyla yerli sanayiyi geliştiriyoruz dedi.


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, demiryolu araçlarının Türkiye’de üretilmesi amacıyla yerli sanayiyi geliştirdiklerini belirterek, Sakarya’da hızlı tren ve metro araçları, Çankırı’da hızlı tren makasları, Sivas, Sakarya, Afyon, Konya ve Ankara’da hızlı tren traversleri, Erzincan’da yerli ray bağlantı malzemeleri üreten tesisler kurduklarını söyledi.

Bugüne kadar 403 adet yeni nesil milli yük vagonunu hizmete verdiklerini dile getiren Karaismailoğlu, 100 adet daha yerli yük vagonu üretip hizmete alacaklarını bildirdi.

Karaismailoğlu, demir yollarında yük ve yolcu taşımacılığı ile manevra hizmetleri için kendi araçlarını ürettiklerini kaydederek, milli dizel elektrikli lokomotifi ve milli elektrikli tren setini ürettiklerini, bunun yanı sıra hibrit lokomotif ve 5MW gücünde milli elektrikli lokomotif projelerinin sürdüğünü anlattı.


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar