Diyarbakır Batman Hattında Raybüs Seferleri Bir An Önce Devreye Alınmalı

Diyarbakır Batman Hattında Raybüs Seferleri Bir An Önce Devreye Alınmalı
Diyarbakır Batman Hattında Raybüs Seferleri Bir An Önce Devreye Alınmalı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret eden AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Batman ve İlçelerinde ihtiyaç duyulan yatırımları aktardı. Görüşmeye Gercüş Belediye Başkanı Gündüz Günaydın ile Hasankeyf Belediye Başkanı Abdulvahap Kusen de katıldı.

Batman Savur Yolunun Açılmasını İstedi


Vekil Özdemir, Batman kuzey çevreyolunun yapılması, Batman-Sason-Hasköy-Muş yolunun bir an önce yapılması, Batman Üniversitesi üzerinden Batman-Savur-Mardin yolunun yol ağına alınması, Batman-Beşiri-Kurtalan yolunun BSK yapılması, Batman şehir geçişlerinin 8–10 yıllık asfaltlarının bozulduğunu, BSK’larının yenilenmesi gerektiğini aktardı.

Karayollarında Yapılması Gereken Çalışmaları Aktardı

Vekil Özdemir, Batman-Hasankeyf-Gercüş- Midyat yolunda yapımı devam eden Hasankeyf tünelinin bir an önce bitirilmesi, Gercüş tüneli için ihaleye çıkılması, stadyum, üniversite, yüzme havuzu, atletizm pisti ve okulların yer aldığı Güney Çevre Yolunda 500 yataklı yeni devlet hastanesi de yapılacağı için burada köprülü kavşak yapılması, Kozluk-Baykan yolunun eksikliklerinin giderilerek BSK yapılması, Batman Üçyol mevki ve Samanyolu Köyünde karayolları tarafından yapılan çalışmaların sonuçlandırılmasını istedi.

Havaalanında Pist Kalitesinin Arttırılmasını İstedi

Vekil Özdemir, Bakan Karaismailoğlu ile yaptığı görüşmede, Batman Havaalanının acil pistinin normal pist standartlarına yükseltilerek normal pist bakıma alındığından havaalanının kapanmasının önüne geçilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Raybüs Talebini İletti

Batman’da imza kampanyası ile gündemde tuttulan raybüs talebini de Bakan Karaismailoğlu’na ileten Özdemir, yüksek hızlı tren hattının Batman’a kadar uzatılması, Diyarbakır-Batman hattında raybüsün bir an önce devreye alınması, ayrıca trenlerin iki yönlü kullanılmasına olanak sağlayan döner köprü kurulması, tren sefer saatlerinin iyileştirilerek vatandaşlarımızın daha çok faydalanmasının önünün açılmasını istedi. (Batmansonsöz)


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar