Edirnekapı Metrobüs İstasyonu Üst Geçidi Yenilendi

Edirnekapı İstasyonu Üst Geçidi Yenilendi
Edirnekapı İstasyonu Üst Geçidi Yenilendi

Metrobüs hattının Edirnekapı istasyonunu üst geçidi yenileme çalışmaları tamamlandı. Engelli erişimini kolaylaştıran yeni üst geçit Cumhuriyet Bayramı’nda hizmete açılıyor.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan “Edirnekapı Metrobüs İstasyonu, Yeni Yaya Üst Geçidi ve Bağlantı Rampaları” 29 Ekim 2020 tarihinde hizmete açılıyor. Bu yeni üst geçit ve bağlantı rampaları sayesinde hem engelli vatandaşların istasyona erişimi kolaylaşacak hem de istasyon bağlantı yollarındaki yolcu trafiği hızlanacak.

İstasyona bağlı üst geçidin yenilenmesi ve bağlantı rampalarının yapımında İBB ekipleri, yoğun bir mesaiyle yenileme işlemini başarıyla tamamladı. Üst geçit ve bağlantı yollarında peyzaj çalışmaları da halen sürüyor. Bu sayede yolcuların istasyona daha konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşması sağlanmış olacak.

44 istasyonlu Metrobüs hattında toplam 58 farklı girişten 37’si engelli erişimine uygun. Engelli erişimini sağlayabilmek için 44 istasyondan 23’ünde toplamda 59 adet asansör bulunuyor. Hattın tamamının engelli erişimine uygun hale getirilmesi yönündeki çalışmalar kapsamında İBB tarafından, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Mecidiyeköy istasyonlarına 3’er adet daha asansör yapımı devam ediyor. Asansör yapım işleri tamamlandıktan sonra 44 istasyondan 25’inde toplam 65 asansör olacak.


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar