Mobilya Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mobilya Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Mobilya Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İlk dönemlerden beri insanlar kendi zevkleri ile bir şeyler tasarlamışlardır, dolayısıyla bunu belki de satmış ve bunu pazarlayarak geçinmiştir. Yavaş bir şekilde de kalıplaşmaya gelinmiştir, zevk temelleri atılırken çeşitli topraklar üzerine yapılan, gerek evler gerek dükkânlar çok büyük önem taşımıştır. Ve tabi ki bazı yerlerin havasını sağlayan şey ise orada bulunan eşyalar ile katılan ahenktir, uyumdur ve tabi ki bunlar tam bir cümle olarak dekorasyon anlamına gelmektedir


Bizler de öncelikle kendimiz için sonrasında ise sevdiklerimiz için, dükkân sahibi veya farklı bir sınıftaysak, kendi zevklerinize ve insanların bizleri tercih etmeleri için net hava üretmeliyiz ve belirlemiş olduğumuz ambiyansı net olarak güzel bir şekilde dekore etmemiz gerekmektedir.Bu sınıfta ise tabi ki mobilya kısmı çok önemlidir ve asıl merak edilen ise Mobilya Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Gelin hadi hep birlikte basitçe mobilya çeşitlerini inceleyelim.

Mobilya çeşitleri çok temel olarak 2 sınıfa ayrılır; Bunlar ise iş için kullanılan ve ev için kullanılan mobilyalardır. Bunları birbirinden ayıran faktörler tabi ki iş yerinde atölye gibi olan kısmı olması mıdır? Yoksa müşteri karşılama, satış olan bir kısımdaki kısım mıdır?

Öyleyse bu kısımda atölye için kullanılan mobilyaların malzeme olarak daha dayanıklı olması gerekir. Çünkü malum bir showroom değil ve çalışanlar biraz daha kaba kullanabilir, o yüzden mobilya maddesinin üstünde net bir şekilde sert bir astar olması gereklidir ki çabuk bir şekilde yıpranmasın. showroom olan mağaza kısmında ise kesinlikle ortamın ambiyansına göre olacak şekilde özellikle de son dönemde beyaz ağırlıklı parlak mobilya yüzeyleri seçilmelidir.

Ev mobilyasında nelere dikkat edilmelidir?

Ev mobilyasında belli başlı bir kalıplaşma yoktur. Ancak kesinlikle ve kesinlikle Mobilya Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyiz? Dendiğinde, oda ile olan gerek perde ağırlıklı gerek ise son dönemde kullanılan televizyon ünitesi ile aynı rengi tutacak şekilde olup, mobilyaların odanın metrekare hesabına göre çok yer kaplamaması çok önemli olacaktır. Bu hususlarda ise odanın genişliğinde tercih edeceğiniz mobilyalar, oda dar ise gerektiğinde katlanabilen oda geniş ise gerektiğinde açılacak ve yatak olacak şekilde olmasıdır.

Bu durumlar sizlere en azından renk ahengi fark ettirecek kadar önem taşıyacaktır. Kumaş kalitesine gelince odanıza en uygun olan kumaşı seçmeniz çok önemlidir, neticesinde kumaş kalitesi bambaşka bir ağırlık katacaktır. Biraz spor bir oda kurmak istiyorsanız da daha hareketli renkler seçmelisiniz, biraz ağır bir salon kurmak istiyorsanız daha sert tonları daha koyu ve maksimum 2 renk olacak şekilde renkleri seçmeniz gerekmektedir.

Detaylar;https://www.uzmanevim.com/


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar