Son Dakika… İzmir’de 7 Büyüklüğünde Deprem! Ege ve Marmara’yı salladı

Son Dakika... İzmir'de 7 Büyüklüğünde Deprem! Ege ve Marmara'yı salladı
Son Dakika... İzmir'de 7 Büyüklüğünde Deprem! Ege ve Marmara'yı salladı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yayınlanan son depremler listesi verilerine göre Ege Denizi açıklarında korkutan bir deprem meydana geldi, depremin merkez üssünün İzmir Seferihisar olduğu kaydedilirken sarsıntının İstanbul, Manisa, Bodrum, Urla gibi birçok ilde şiddetli şekilde hissedildiği bildirildi. İzmir’deki depremin ardından Bayraklı ve Manavkuyu’da yıkılan binaların olduğu paylaşıldı.


AFAD tarafından aktarılan son dakika bilgisine göre saat 14.51’de İzmir’de 7 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün İzmir Seferihisar olduğu ifade edilirken sarsıntı İstanbul, Manisa, Bodrum, Urla gibi birçok ilde de hissedildi. Son dakika bilgisine göre İzmir’deki depremin merkez üssünün Seferihisar olduğu ifade edildi.

İzmir Manavkuyu ve Bayraklı’da çok sayıda binanın çöktüğü bilgisi paylaşıldı. Son dakika bilgisine göre İzmir’deki depremin ardından Ege Denizi’nde 4.1 şiddetinde bir sarsıntı daha yaşandı. Kuşadası’ndaki deprem İzmir’de de hissedildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ”Şu ana kadar İzmir Bornova ve Bayraklı’da 6 bina yıkılma ihbarı geldi. Uşak, Denizli, Manisa, Balikesir, Aydın ve Muğla’da ufak çatlaklar dışında ve can kaybı ile ilgili herhangi bir ihbar gelmemiştir. Ekiplerimiz sahada tarama ve müdahalelerine devam etmektedir. Geçmiş olsun.” ifadesini kullandı.

Afad: Banalara Girmeyin

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) “İzmir açıklarında meydana gelen deprem sonrası bölgedeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerekmektedir” uyarısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: İzmir’de meydana gelen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Devletimiz tüm imkanlarıyla depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız. İlgili tüm kurumlarımızla, bakanlarımızla bölgede gerekli çalışmalara başlamak için harekete geçtik.


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar