Yeni İletim Yönetim Sistemi Nedir?

Yeni İletim Yönetim Sistemi Nedir?
Yeni İletim Yönetim Sistemi Nedir?

İletim Yönetim Sistemi (IYS) ticari faaliyetlerde bulunmakta olan şirketlerin müşterilerine reklamlarını ulaştırmaları amacıyla kullanmakta oldukları sistem olarak bilinmektedir. Bu sistem üzerine kayıtlı olan şirketlerin bilgi güvenlikleri yasal yollardan sağlanabilmektedir.


Yeni İletim Yönetim Sistemi sağlayıcıları ve alıcıları olarak bilinen şirketler ve müşterileri arasında güvenli bilgi akışları sağlanabilmektedir. Bunun için öncelikli olarak şirketlerin denetimi sağlanmakta ve müşterilerden de belirli zaman aralıkları için bilgi kullanım onayı alınmaktadır.

IYS ile Bilgi Güvenliğinizi Koruyun

E-ticaret sistemleri içerisinde önemli olan bilgi güvenliği farklı kanallardan sağlanabilirken ulusal çapta bir güvenlik sağlayan IYS bilgi güvenliği sayesinde hem şirketler hem de müşteriler rahatlıkla güvenli alışverişlerini sürdürebilmektedirler.

IYS sistemi MERSİS kaydı üzerinden kullanılmaktadır. Bu nedenle şirketlerin gerekli olan kayıt süreçlerini tamamlamaları ve beraberinde kullanım için gerekli onayları almaları gerekmektedir. Bunun dışında IYS kaydı tanımlanmamaktadır.

Başvuru yapılırken aynı zamanda şirketlerin güvenlikli ortamının sağlanmasına yönelik belgelerin ve imza sirkülerinin de doğru bir biçimde beyan edilmesi gerekmektedir. Belgelerin beyanı esnasında vergi kimlik numarası, sicil numarası gibi bilgiler de gerekli olabilmektedir.

İletim Yönetim Sistemi veri aktarımı yapılırken öncelikli olarak müşterilerden gerekli izinlerin alınması gerekmektedir. İzin kaynakları ıslak imzalı ya da elektronik sistem üzerinden alınabilmektedir. Aynı zamanda süreli olarak da izin durumunun beyan edilmesi zorunlu tutulmaktadır.

IYS Kolay Başvuru Süreçleri

İletim Yönetim Sistemi için kayıt aşamaları tamamlanırken başvurular da kolay bir biçimde yapılabilmektedir. Sisteme kayıt için belirlenen süreler ise IYS tarafından beyan edilmekte ve belirtilen süre içerisinde başvuruların tamamlanması gerekmektedir.

Başvurular için MERSİS sistemine kayıt yapılması öncelikli olarak belirlenmekte ve devamında firmaya dair sicil bilgilerinin girilmesi gerekli görülmektedir. Bunun ardından onay alınarak şirket İletim Yönetim Sistemi içerisinde kayıtlı olarak işlenmektedir.

İleti Yönetim Sistemi Yönetmeliği içerisinde yer alan bu bilgiler şirketlerin onaylı bir biçimde kullanılması açısından önemli olmaktadır. Sistemde güvenlik sağlanması açısından müşterilerin yazılı ya da elektronik ortamda onaylarının alınması sağlanmaktadır. Bunun akabinde verilerin akışı kolay bir biçimde yapılırken herhangi bir güvenlik açığı da oluşmayacaktır.

 


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar