70 Yıllık Askeri İltisak Demiryolu Hattı Yenileniyor

afyonkarahisar garnizon iltisak demiryolu hatti yenileniyor
afyonkarahisar garnizon iltisak demiryolu hatti yenileniyor

TCDD 7.Bölge Müdürü Adem Sivri, rehabilitasyon çalışmaları devam eden Afyonkarahisar MSB 13. Ana Depo (Garnizon) İltisak demiryolu hattında TCDD Teknik A.Ş. yetkilileri beraberinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında Demiryolu Bakım Servis Müdür V. Ahmet Özkan’dan bilgi aldı.


Sivri, İltisak demiryolu hattının 1950 yılında günün şartlarına göre ahşap ve demir travers kullanılarak yapılmış ve 70 yıldır Garnizon Komutanlığı’nın lojistik taşımaları için hizmet vermekte olduğunu ifade ederek bu hattın rehabilitasyonunun stratejik önemini ifade etti.

Afyon Gar’dan ayrılıp, makaslar ve yükleme yolları dahil 3 km demiryolu hattı rehabilitasyon çalışmalarında alt yapı iyileştirme çalışmalarının tamamlandığı, ray ve travers döşeme işlerine başlandığı ve kısa zamanda tamamlanmasının planlandığı, Demiryolu hattının rehabilitasyonu tamamlandığında emniyetli ve konforlu taşıma yapılması, aynı zamanda da Park Afyon – Güvenevler arası demiryolu hattının AFRAY Projesine entegre edilmesinin hedeflendiği bildirildi

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar