Alstom İtalya için İlk Hidrojen Trenlerini Tedarik Edecek

FERROVIE NORD MILANO TQA
FERROVIE NORD MILANO TQA

Alstom, İtalya’nın Lombardiya bölgesindeki ana ulaşım ve mobilite grubu olan FNM’ye (Ferrovie Nord Milano) toplamda yaklaşık 160 milyon EUR tutarında altı hidrojen yakıt hücresi trenini sekiz seçenekle birlikte tedarik edecek. İlk tren teslimatının sipariş tarihinden itibaren 36 ay içinde yapılması bekleniyor.


Yeni hidrojen trenleri, Alstom’un Avrupa pazarına adanmış ve halihazırda Alstom’un ana İtalyan tesisleri tarafından İtalya için üretilmekte olan Coradia Stream bölgesel tren platformunu temel alacak. FNM için hidrojenle çalışan Coradia Stream, Coradia iLint tarafından dünyaya tanıtılan aynı yakıt hücresi tahrik teknolojisi ile donatılacak. Hidrojen Coradia Stream, elektrikli versiyonunun yolcuları tarafından halihazırda takdir edilen yüksek konfor standartlarını koruyacak. Hidrojen versiyonu, menzilleri dahil olmak üzere dizel trenlerin operasyonel performansıyla eşleşecek.

“Hidrojen tren teknolojisini İtalya’ya tanıtmaktan büyük gurur duyuyoruz ve İtalyan müşterimizin bize duyduğu güvenin farkındayız. Bu gelişme, Alstom’un mobilitenin geleceğini tanımlamadaki rolünü doğruluyor. Bu trenler, Almanya’da ticari hizmette kendilerini zaten kanıtlamış olan Coradia iLint ile birlikte, küresel sürdürülebilir ulaşım sistemlerine geçişte bir başka önemli adımı temsil ediyor. Alstom Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Gian Luca Erbacci, “Bu fırsatı kullanarak FNM’yi bu alanda lider olduklarını gösterdiği için tebrik ediyorum” diyor.

Coradia iLint, çekiş gücü için elektrik enerjisi üreten bir hidrojen yakıt hücresinden güç alan dünyanın ilk yolcu trenidir. Bu sıfır emisyonlu tren, egzozun yalnızca buhar ve yoğunlaştırılmış su olmasıyla düşük seviyelerde gürültü yayar. İLint, farklı yenilikçi unsurların kombinasyonu için özeldir: temiz enerji dönüşümü, pillerde esnek enerji depolama ve çekiş gücü ile mevcut enerjinin akıllı yönetimi. Elektrikli olmayan hatlarda çalışmak için özel olarak tasarlanmış olup, yüksek düzeyde performans sağlarken temiz, sürdürülebilir tren operasyonu sağlar.

FNM için Coradia Stream trenleri İtalya’da Alstom tarafından üretilmektedir. Proje geliştirme, üretim ve sertifikasyon işlemlerinin çoğu Alstom’un Savigliano’daki tesisinde gerçekleştirilir. Yerleşik sinyalizasyon sistemleri Bologna sitesi tarafından teslim edilmektedir.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar