Çin’den Avrupa’ya Giden Tren Sayısı 4 Bini Aştı

xinjiangdan avrupaya giden tren sayisi bini asti
xinjiangdan avrupaya giden tren sayisi bini asti

Çin’in kuzeybatısındaki Xinjiang Özerk Uygur Bölgesi’nde bulunan Horgos sınır istasyonundan geçen Çin Avrupa yük treni sayısı, bu yılın başından bu yana 4 bini aştı. Gümrük görevlileri, bu sayının Covid-19 salgınının etkilerine rağmen aşıldığına da dikkat çekti.


Söz konusu tren sayısı, Çin ile Kazakistan arasındaki Horgos sınır kapısı gümrük yetkililerinin açıkladığına göre, geçen yılın toplam sayısını şimdiden geçmiş bulunuyor. Horgos Gümrük İdaresi’nden Long Teng, Çin ile Avrupa arasında işleyen bu taşıma hattının hizmetinin, pandemi sırasında düşük maliyeti, yüksek taşıma kapasitesi ile dengeliliği ve bağlantısallığı sayesinde gittikçe artan sayıda şirket tarafından rağbet gördüğünü açıkladı.

Öte yandan, Horgos’ta yerleşik bir nakliyat firması müdürü olan Liu Kai, kendi firmasının bu yıl içinde yerli ve yabancı müşterilerden gittikçe artan sayıda iş aldığını söyledi. Nitekim söz konusu şirket, ocak-ekim döneminde Çin-Avrupa arasında 600’den fazla yük treniyle yaklaşık 650 bin ton yük naklini sağladığını belirtti.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar