Johhny Depp Son Filmi

johnny deep
johnny deep

Romanları ekrana uyarlamak oldukça zorlu bir iştir. Kişilerin hayallerinde tasarladıkları mekanları yeniden onlara sunmak oldukça düşünmek gereken bir konudur. İçsel olan durumları dışa aktarmak adına yönetmenlere büyük bir rol düşmektedir. Bu konuda son olarak öne çıkan ve başarılı film izle arasında sayılsa da pek fazla bilinmeyen Waiting for the Barbarians adlı yapım da kendini gösterebiliyor. Pulitzer ödülüne sahip J.M. Coetzee tarafından yazılan bu hikayenin sinemaya uyarlanması da beklentileri karşılayacak cinsten yer alıyor. İmparatorluk sınırları dışında olan ve barbar olarak tabir edilen kavimlerle ilgili olan bu yapım, bu yılın en iyi sinema projeleri arasında gösterilebiliyor.


Waiting for the Barbarians adlı filmde Albay Joll adlı polis amirine hayat veren Johhny Depp, bu performansın da üstesinden gelmeyi başarıyor. Albay Joll’un gelmesiyle beraber bu insanlarda görülen değişimden söz ediliyor. Onların psikolojileri ve amaçlarını etkili bir biçimde işleyen proje olarak da kendini gösteriyor. 2021 filmleri  doğrultusunda iki farklı yapılanmanın birbirlerine karşı olan düşünceleri ve hisleri görebilmek muhtemel olabiliyor. Oldukça ideal ve keyifli bir yapım olarak kendini gösteren bu yapım, sinema severlerde merak uyandıracak bir konumda olmasıyla da adından söz ettiriyor. Muhalif olanları düşman gibi gösteren bir pozisyonda olmasıyla da ilgi çeken bir sinema filmi olarak adlandırılabiliyor.

Waiting of the Barbarians içerisinde kurgu sorunu görülebiliyor. Temponun sürekli düşüp yükselmesi birtakım sorunları yaratarak, izleyicilerin filme adapte olmalarını engelleyebiliyor. Başarılı bir roman uyarlaması olsa da kurguda zaman atlamalarına da yer verilebiliyor. Yerli film izle  arasında önemli bir konumda yer alan bu yapımın, senaryo konusunda başarılı olsa da filmin biraz daha uzun olması gerektiği görülebiliyor. Şahane bir iş olarak kendini gösteren Waiting of the Barbarians içerisinde başrol oyuncularının etkisi de görülebiliyor. Bu sayede de 2020 yılının en iyi sinema filmleri arasında yer almasıyla kendini gösterebilmektedir. Sinema severlerin oldukça memnun kalacağı bir sinema filmi olarak da kendini göstererek, kaliteli projeler arasında da yer almaktadır.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar