Roberto Benigni Filmi

roberto Benigni
roberto Benigni

Hayat Güzeldir filmiyle ön plana çıkan ve sinema dünyasında başarılı işler yapmasıyla bilinen Roberto Benigni, yeni bir filmle sinema severleri yeniden mest edecek. Carlo Collodi’nin tahta kukla bir çocuğun insan olabilmek adına yaptıklarını anlatan Pinokya adlı sinema filminde başrol olarak öne çıkacak. Film izle genel olarak komedi ve dram ağırlıklı olmasına karşın bu yapımda sadece dram türüne yoğunlaşıldığı görülebiliyor. Oldukça başarılı bir sinema filmi olarak kendini gösteren Pinokyo içerisinde Roberto Benigni de performansıyla öne çıkan isim olabiliyor. İddialı bir yapım olarak Avrupa sineması esintilerini mükemmel bir biçimde yansıtan bir yapım olarak kendini gösterebiliyor.


Pinokyo adlı yapım. 18. Yüzyılın Toscana şehrinde geçiyor. Aynı zamanda da filmin en sadık kitap uyarlaması versiyonu olduğu da görülebiliyor. Önceki zamanlarda çekilmiş olan Pinokyo filmleri daha çocuksu olsa da bu yapım içerisinde kasvetli ve karanlık bir tema işleniyor. Gepetto usta karakterine hayat veren Roberto Benigni de bu filmdeki performansının ne kadar eşsiz bir konumda da yer alıyor. 2021 filmleri arasında oldukça fazla dikkat çeken bu film hem olay örgüsü hem de oyuncu kadrosuyla son derecede ilgi görmeyi başaracak yapımlar arasında da seyredebiliyor. Filmin ele alındığında çocuklardan daha çok yetişkinlerin izleyebileceği biçimde olduğu da görülebiliyor. Pinokyo’nun macerasının daha realist bir bakış açısıyla incelendiği görülebiliyor.

Pinokyo’nun kitap versiyonunda ya da önceki çekilmiş hallerinde büyü ve olağanüstü durumlara da yer verilmişti. Ancak Komedi filmileri arasında yer alan bu yapımda bu tip detaylara yer verilmiyor. Daha kasvetli ve daha karanlık bir halde olan bu yapımda, ilk başlarda zayıf bir karakter olan Pinokyo’nun başına gelenlerden sonra daha güçlenmesi ve iyi bir çocuk haline gelmesi süreci ele başarılı bir biçimde ele alınıyor. Macerayla dolu bir film olsa da diğer versiyonları gibi gerçeklikten kopmayacak biçimde film izleyicilerine lanse edilmesi farklı bir bakış açısı sonrasında ortaya çıkıyor. Ana karakterin performansı da son derecede dikkat çeken bir konumda sayılabiliyor.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar