TCDD Heyeti Tanzanya Demiryollarında

tcdd heyeti tanzanya demiryollarinda
tcdd heyeti tanzanya demiryollarinda

TCDD Genel Müdür Yardımcısı Metin Akbaş başkanlığında beraberindeki heyet ile birlikte tarihlerinde Tanzanya Demiryolları Kuruluşuna teknik bir ziyaret gerçekleştirdi.


TCDD heyeti ile Tanzanya Demiryolları Kuruluşu (TRC) Genel Müdürü Masanja K. Kadogosa başkanlığındaki TRC heyetinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda TRC Genel Müdürü Kadogosa; ülke çapında yürütülmekte olan projelerde Türk müteahhitlik şirketlerinin katkılarında oldukça memnun olduklarını dile getirirken, Türk demiryolu sektörünün yüzyılı aşan tecrübesinden daha da fazla faydalanmak istediklerini belirtti. Daha önce TCDD tarafından 202 Tanzanyalı demiryolcuya, demiryolu altyapısı ve üstyapısı konularında sağlanan geniş çaplı eğitimlerin Tanzanya Demiryolu Kuruluşunun tecrübesinin ve yeterliliğinin olumlu yönde gelişmesine büyük katkı sağladığını vurguladı.

Toplantıda iki demiryolu kuruluşu arasındaki potansiyel işbirliği alanları, tecrübe paylaşımı, demiryolu alanında eğitim ve danışmanlık konuları görüşülerek, Tanzanya’da yürütülmekte olan ve planlanan projelere ilişkin bilgi verildi.

TCDD Genel Müdür Yardımcısı Metin Akbaş ve beraberindekiler IIala Proje Sahası ve Darüsselam-Morogoro SGR Hattına teknik ziyarette bulundu.

Tanzanya’nın ilk 1.435 ray açıklığına sahip, elektrikli ve Sinyalli(ERTMS Seviye-2) hattı özelliğine sahip olacak ve Darüsselam-Morogoro arası 202 km ve Morogoro- Makutupora arası 336 km olmak üzere toplamda 538 km’den oluşan hattın inşası Türk Müteahhitlik firmasınca yapılıyor. İnşası devam eden hattın ilk kısmının 2021 yılı içerisinde işletmeye açılması planlanıyor. İşletmeye açılması sürecinde test ve devreye alma, işletme ve operasyon, bakım, eğitim mentörlüğü/süpervizörlüğü konularında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Tanzanya Demiryolu Kuruluşuna destek sağlayacak.

TCDD Genel Müdür Yardımcısı Metin Akbaş ve beraberindekiler ayrıca Türkiye’nin Darüsselam Büyükelçiliğine bir ziyarette bulunarak Büyükelçi Vekili 2. Katip Onur Yay ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar