Yeni Nesil KORAL Elektronik Harp Sistemi Projesi Açıklandı

yeni nesil koral elektronik harp sistemi projesi aciklandi
yeni nesil koral elektronik harp sistemi projesi aciklandi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da ASELSAN yeni sistem tanıtımları ve tesis açılışları törenine katıldı. Bir yeni sistemin Türk Silahlı Kuvvetleri hizmetine sunulduğu, envanterdeki bir sistemin yeni tesliminin yapıldığı ve bir yeni projenin başlatıldığı törende ASELSAN’a ait üç yeni yerleşke ve ASELSAN Akyurt Camiinin açılışları da gerçekleştirildi.

SSB öncülüğünde ASELSAN ile Yeni Nesil KORAL (Kara SOJ-2) projesi de törende açıklandı


Geliştirilecek Yeni Nesil KORAL Elektronik Harp Sistemi; var olan KORAL’a göre düşman unsurlarını algılama/karıştırma ve köreltme alanında daha üstün kabiliyetlere sahip olacak. Aynı zamanda gelişmiş teknoloji kullanan tüm düşman eski ve modern radar unsurlarına karşı operasyon yapabilecek nitelikte olacak. Yeni Nesil KORAL sistemi en etkin ve popüler radar tehdit unsurlarını bile algılayıp etkin bir biçimde karıştırarak operasyonel sahada ihtiyaç duyulan güvenli hava koridorunu açacak ve dost hava unsurlarının etkin ve güvenli bir biçimde görevlerini icra etmeleri konusunda kullanıcıya vereceği destekle bir çığır açacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan KORAL ile ilgili şu ifadeleri kullandı:“Gerçekleştirdiğimiz harekatlarda düşman radarlarının tespit edilmesi ve köreltilmesinde KORAL Elektronik Harp Sistemimiz çok büyük rol oynadı. Bu sistemin daha gelişmiş versiyonu olan yeni nesil KORAL Projesini de başlatıyoruz.”

Türkiye’nin gerçekleştirdiği harekatlarda da boy gösteren ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en önemli sistemlerinden biri olan KORAL muharebe sahasında birçok avantaj sağlıyor.

KORAL Elektronik Harp Sistemi

KORAL, her biri 8X8 askeri taktik araç üzerine entegre edilmiş bir adet Radar Elektronik Destek Sistemi ve dört adet Radar Elektronik Taarruz Sisteminden oluşur.

KORAL sistemi görevli operatörlerin de içinde yerleşik bulunduğu, NATO standartlarına uygun ve nükleer, biyolojik ve kimyasal (NBC) tehditlere karşı korumalı Operasyon Kontrol Ünitesinden yönetilir.

Kaynak: DefenceTurk


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar