65 Yaş Üstü İle 20 Yaş Altı Bireylerin Antalyakartları Kapatılıyor

yas ustu ile yas alti bireylerin antalyakartlari kapatiliyor
yas ustu ile yas alti bireylerin antalyakartlari kapatiliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün genelgesi kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı bireylerin toplu ulaşımda kullandıkları Antalyakartlarını 7 Aralık Pazartesi gününden itibaren kullanıma kapatıyor.


Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının yayılımını en aza indirmek ve etkilerini azaltmak amacıyla alınan tedbirler uygulanıyor. Bu kapsamda Antalya Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün genelgesi kapsamında İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 01/12/2020 tarihli ve 2020/102 numaralı kararına istinaden 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşların şehir içi toplu ulaşım araçlarında kullandıkları Antalyakartlarını 7 Aralık Pazartesi gününden itibaren kullanıma kapatacak.

DESTEK OLUN

Daha önceki genelgelerde belirtilen istisnalar hariç 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlar toplu taşıma araçlarını kullanamayacak. 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı bireylerin de karar doğrultusunda gerekli önlem ve tedbirlerini almaları ve herhangi bir aksaklığa meydan vermemesi konusunda toplu ulaşım çalışanlarına destek olmaları istendi.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar