SAHA EXPO Sanal Fuarı, Savunma Sanayiinde Sınırları Kaldırdı!

saha expo sanal fuari savunma sanayiinde sinirlari kaldirdi
saha expo sanal fuari savunma sanayiinde sinirlari kaldirdi

2020 Kasım ayı boyunca 42 bin 901 kişi tarafından ziyaret edilen SAHA EXPO Sanal Fuarı, savunma sanayiinde sınırları kaldırdı!


SAHA İstanbul tarafından organize edilen dünyanın ilk 3 boyutlu sanal savunma sanayii fuarı SAHA EXPO’yu açılışının yapıldığı 2020 Kasım ayında 42 bin 901 kişi ziyaret etti. 18 bin 231 B2B iş görüşmesinin gerçekleştirildiği SAHA EXPO, 09 Nisan 2021 tarihine kadar açık kalacak.

Türkiye’nin en büyük sanayii kümelenmesi SAHA İstanbul tarafından gerçekleştirilen SAHA EXPO Sanal Fuarı, açılışının yapıldığı 9 Kasım 2020 tarihinden bu yana hem Türkiye’den hem de dünyadan büyük ilgi görüyor.

Savunma sektöründe bugüne kadar denenmemiş bir yöntemle hayata geçirilen dünyanın ilk 3 boyutlu sanal savunma sanayii fuarı SAHA EXPO’yu Kasım ayında 42 bin 901 kişi ziyaret etti. Ziyaretçilerin 38 bin 249’u Türkiye’den, 4 bin 652’si dünyanın farklı ülkelerinden SAHA EXPO Sanal Fuarı’na giriş yaptı.

09 Nisan 2021 tarihine kadar açık kalacak olan fuar, 5 ay boyunca Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden binlerce sektör profesyonelinin buluştuğu dijital bir platform olmaya devam edecek.

Dünyanın “işi” SAHA EXPO’da!

Türk savunma sanayiinin dünyaca tanınan firmaları ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, BAYKAR, HAVELSAN, STM, MKEK, ASFAT, TAIS, FNSS ve Kale Grup’un aralarında yer aldığı 288 firmanın katılımcı olarak ürünlerini sergilediği SAHA EXPO, önemli iş görüşmelerine de imkan sağlıyor. Fuarın açılışının yapıldığı Kasım ayı içerisinde Türkiye’den ve dünyadan profesyonellerin katıldığı, önemli iş birliği fırsatlarının değerlendirildiği 18 bin 231 B2B İş Görüşmesi gerçekleştirildi.

Tamamen yerli ve milli bir yazılım ile gerçekleştirilen, dünyadan ve Türkiye’den sektör profesyonellerine 7/24 açık olan SAHA EXPO’da, ziyaretçiler sanal gerçeklik teknolojileri ile firmaların 3B modellerini detaylı olarak inceleyebiliyor, firmaların ve ürünlerin video tanıtımlarını izleyebiliyor, kartvizitlerini bırakabiliyorlar.

SAHA EXPO, küresel bir marka olmaya hazırlanıyor

Ziyaretçilerin, 3 boyutlu modelleme ve interaktif animasyonlar ile birebir yansıtılan ürünleri, en gerçekçi haliyle SAHA EXPO’da tecrübe edebildiklerini belirten SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, Türk savunma sanayiinin gücünü sanal dünyaya taşımayı başardıklarını ifade etti.

SAHA EXPO’nun küresel bir marka olması hedefiyle yola çıktıklarını ve bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Keleş sözlerini şöyle tamamladı:

“SAHA EXPO, dünyanın ilk 3 boyutlu sanal savunma sanayii fuarı olarak Türkiye adına da bir ilke imza attı. 09 Nisan 2021 tarihine kadar 5 ay açık kalacak fuar, bu anlamda fuarcılık sektörüne de bir yenilik getiriyor. Sanal fuarı bizler de ilk defa deneyimliyoruz. Katılımcılarımızdan ve ziyaretçilerden geri bildirimler alıyor ve dikkatle değerlendiriyoruz. Şu anda var olan uygulamayı, ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirmeye devam ediyoruz. Bu süreç tamamlandığında SAHA İstanbul olarak bir dünya markası sunuyor olacağız.”

Kaynak: DefenceTurk


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar