TCDD Genel Müdürü Uygun’dan Yeni Yıl Mesajı

ali ihsan uygun kimdir
ali ihsan uygun

2020 yılını geride bıraktığımız bu günlerde, en içten duygularla selamlıyorum.


Bütün dünyanın ortak düşüncesine göre 2020 yılı sıkıntılarla dolu, hepimiz için zor geçen bir yıl olarak hafızalarımızda yer alacak.

Hayatımızın her bölümüne etki eden salgın hastalık nedeniyle başta sosyal yaşamımız olmak üzere pek çok alışkanlığımızı değiştirmek durumunda kaldık.

Öyle ki ailemizin ve sevdiklerimizin sağlığını korumak amacıyla onlarla bir araya gelemedik.

Tabi bu süreçte en fazla sıkıntı yaşayan meslek guruplarından birisi ise hepimizin bildiği gibi salgınla en ön cephede savaşan sağlık çalışanlarımız oldu. Yoğun çalışma temposu içinde fedakârca görev yapan, ailelerinden ayrı yaşamak zorunda kalan sağlık çalışanlarımıza, Kurumumuz adına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Bu aşamada biz de pandemi sürecinde çalışanlarımıza destek vermek amacıyla Sosyal Destek Servisi projemizi hayata geçirdik. Pandemiden korunma, bu süreçte hastalığa yakalananlara destek olmak amacıyla başlatılan bu projeden çok sayıda çalışanımız faydalandı.

Kendi hayatımızda bazı kısıtlamalar yapsak ta tüm demiryolcular canla başla hizmet vermeye devam etti. Her kademede görev yapan mesai arkadaşlarımın büyük bir azim ve gayret ile görevlerini yerine getirmesi sektör olarak başarıya ulaşmamızı sağladı. Pandemi süresince yeni yol yapımı, bakım hizmetleri ve işletmecilikte bir sıkıntı yaşamadık. Bu sayede de milletimize hizmet yolunda koyduğumuz hedeflere bir adım daha yaklaştık. Türkiye’nin ihracatını omuzlayan demiryolcular, sanayicimize, ihracatçımıza cansuyu oldu. Kısacası pandemi demiryollarımızı ve demiryolcuları durduramadı.

2020 yılını geride bırakırken, son 18 yılda gerçekleştirilen demiryolu yatırımlarının sonucu olarak birer birer hayata geçirilen projelerimizin demiryollarımızı nasıl şaha kaldırdığına şahit olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Demiryollarımızın Türkiye’ den Çin’ e karşılıklı tren işleterek uluslararası arenada büyük başarılara imza attığının şahit olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bugüne kadar olduğu gibi demiryolcular yılmadan yorulmadan bir bütün halinde milletimize hizmet yolunda gece gündüz çalışmaya devam edecek. Tekeri döndürmek için 365 gün 24 saat ter döken, emek veren değerli mesai arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

2021 yılının her ferdine, milletimize ve tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.

Bu vesileyle tüm halkımızın yeni yılını bir kez daha tebrik ediyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum…


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar