TCDD Taşımacılık 60 Sürekli İşçi Alımı Başvurusu Başladı!

tcdd tasimacilik surekli isci alimi basvurusu basladi
tcdd tasimacilik surekli isci alimi basvurusu basladi

TCDD Taşımacılık  A.Ş tarafından İŞKUR’da bir duyuru yayımlandı ve 60 kadrolu işçi alımı başvurusunun başladığına yer verildi. Yayımlanan duyuruda, farklı kadrolarda istihdam etmek üzere sürekli işçi alımı yapılacağına yer verildi. Duyuruda başvuruların İŞKUR’dan 28 Aralık günü başlayacağına yer verilmişdi. TCDD Taşımacılık 60 sürekli işçi alımı başvuruları bugün itibariyle başladı. Başvurular 1 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecek


TCDD Taşımacılık işçi alımı başvuru şartları ve detayları için tıklayınız.

TCDD Taşımacılık 60 Sürekli İşçi Alımı Başvuru Detayları

  • Adaylar yapılacak sözlü sınavında sına kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki yetenekleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir.
  • Yapılacak sözü sınav sonucunda başarılı olan Tezgah Makine ve Talaşlı İmalat işçileri için tam teşekküllü Devlet Hastaneleri veya Resmi üniversite hastanelerinden sağlık kurul raporu istenecektir.
  •  7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25.maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.
  • İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu atandığı unvanda işçi olarakç alışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.

Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinden sadece birine müracaat edebilecektir. İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebimizde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla adayların belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Alım Yapılacak Pozisyonlar

  • 13 Tezgah Makine ve Talaşlı İmalat İşçisi
  • 14 Lokomotif Tamircisi
  • 14 Elektrikçi
  • 12 Vagon İmal ve Tamircisi
  • 4 Kaynakçı
  • 3 Mekanik Vasıta Tesis, Cihaz ve Vinç Operatörü

İŞKUR’ca bildirilen NİHAİ LİSTEDE YER ALACAK ADAYLAR, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.tcddtasimacilik.gov.tr.) yayınlanacak 1’er adet resimli İş Talep Bilgi Formunu ve Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurarak tcddtasimacilik.gov.tr adresindeki ilan edilen tarihe kadar, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Personel ve İdari İşler Dairesi Başkanlığı İşçi İstihdam ve İş Mevzuatı Şubesi Oda No:2050 Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine şahsen veya postayla teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

İŞKUR’ca bildirilen nihai listede yer alacak adayların evrak teslimi neticesinde sınava girip giremeyecekleri evrak teslim süresinin bitiminden sonra açıklanacaktır. Eksik veya uygun olmayan evrakla başvuran adayların evrakları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Sözlü sınavı TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Personel ve İdari İşler Dairesi Başkanlığı Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır. Sınava ilişkin detaylar evrak teslimi sonrası internet sitemizden duyurulacaktır. (www.tcddtasimacilik.gov.tr)

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü işyerlerine görev alacak işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır. İşe başlatılan işçilerin deneme süresi 4 aydır. TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar, en az 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.

Sadece erkek adaylar başvuru yapacaktır. (İşyerimiz ağır ve tehlikeli iş kapsamında olduğundan ve işçilerin kol gücüyle çalışmasından dolayı)

 İŞKUR’da Başvuru İşlemi Nasıl Yapılacak

Önce likle buraya tıklayın. Açılan sayfada iş arayan yazan kısımdan giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda İş İlanları yazan butona tıklayın. Son olarak iş arama sayfası karşınıza çıkacak. Burada İşyeri Unvanı yazan kısma TCDD yazıp Ara butonuna tıklayın. İlanlar sayfanın aşağısında sıralanacaktır.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar